Turniej Flyball Kraków

i

Autor: Ula Bienia

Psy ścigały się w Krakowie! Za nami turniej Flyball'a

2022-08-21 17:38

Psia sztafeta, dziewięć drużyn i ponad pięćdziesiąt czworonogów. W weekend odbył się krakowski turniej flyballowy Synergy Dragon Cup II. Na terenie Com-Com Zony w Nowej Hucie rywalizowały drużyny z Krakowa, Wrocławia, Gliwic czy z Tczewa. Wydarzenie licznie zgromadziło kibiców i dostarczyło wielu emocji.

Flyball to jedyny sport drużynowy dla psów. Do Polski przywędrował ze Stanów Zjednoczonych. Dyscyplinę zapoczątkował Kalifornijczyk Herbert Wagner, który w latach 70. wynalazł wyrzutnię piłek tenisowych.

- W drużynie startują cztery psy, a dwa są w rezerwie. Pies ma zostać wypuszczony z rąk swojego przewodnika, przeskoczyć przez cztery przeszkody i dobiec do boksu. Piłka jest uwalniana, gdy piec naskoczy przednimi łapami na ten boks. Potem wraca z piłką przez cztery przeszkody i musi zmienić się najlepiej nos w nos ze swoim następcą z drużyny - tłumaczy Maria Sołonczak, trenerka krakowskiego klubu Synergy Flyball Team.

Widownia w Krakowie dopisała. Kibice chętnie dopingowali drużyny, a niektórzy myśleli nawet o zapisaniu swoich psów na treningi flyball’a. 

- Byliśmy ciekawi, co się będzie tutaj działo, więc przyszliśmy. Pogoda też sprzyja, a sam sport jest bardzo ciekawy. Sami mamy psa - Bordera, więc byłem ciekawy, jak wyglądają takie treningi. Szukamy różnych psich aktywności i chciałem zobaczyć, jak takie sporty wyglądają na żywo - mówią kibice.

Krakowska drużyna ogłasza jesienny nabór do Synergy Flyball Team. Najbliższe pokazy i sparingi, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o dyscyplinie, odbędą się 10 września w Węgrzcach w gminie Zielonki. 

Turniej Flyball w Krakowie

Quiz. Wakacje nad morzem w PRL

Pytanie 1 z 10
Z zakładowych ośrodków wczasowych nie można było wynosić: