Naganiaczka

i

Autor: Kuba Kusy

Kraków: radny chce przegonic "naganiaczy" ze Starego Miasta!

2020-02-27 18:30

Łukasz Wantuch, radny Przyjaznego Krakowa chce przegonić natarczywych "naganiaczy" z historycznego centrum miasta. W tym celu proponuje powołanie specjalnej straży, patrolującej rejon parku kulturowego.

Zdaniem Łukasza Wantucha, zapisy uchwały o parku pozostają martwe, bo Straż Miejska nie radzi sobie z ich egzekwowaniem.

Czy są w Krakowie na Rynku Głównym kluby go-go? Oczywiście, że są. Czy na Rynku Głównym i na ul. Floriańskiej rozdawane są ulotki? Są, a według prawa nie powinno ich być - stwierdza.

Dlatego proponuje, by miasto pilotażowo wydzieliło ze Straży Miejskiej Miasta Krakowa specjalną jednostkę, której działania skupiałyby się wyłącznie na kontrolowaniu obszaru Parku Kulturowego.

Marek Anioł, rzecznik krakowskiej Straży Miejskiej uważa, że wydzielanie specjalnej jednostki nie ma sensu. Nie zgadza się też z opinią Wantucha, że działania mundurowych są niewystarczające.

Wystarczy popatrzeć na liczby. Za 2019 rok ponad 1400 ujawnionych wykroczeń w parku kulturowym przez naszych funkcjonariuszy to rzeczywiście potężna liczba, a więc pokazująca, że funkcjonariusze działają dość aktywnie na obszarze parku kulturowego - podsumowuje.

Dodaje, że samo rozdawanie ulotek nie stanowi złamania uchwały o Parku Kulturowym, więc pomysł radnego jest chybiony.

Radny chce przegonić naganiaczy ze Starego Miasta! Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Krakowska drużyna rolkarzy
Sonda
Największe koncerty w Polsce w 2020 roku. Na który z nich się wybierasz?