Protest mieszkańców w sprawie Zakrzówka

i

Autor: Łukasz Miłoszewski Protest mieszkańców w sprawie Zakrzówka

Kraków: mieszkańcy protestowali przed Urzędem Miasta w sprawie Zakrzówka

2020-02-26 22:30

Pod Urzędem Miasta Krakowa zaroiło się od błękitnych skrzydeł. Około 300 osób zebrało się w środę popołudniu, aby protestować w kwestii modernizacji Zakrzówka. Aktywiści miejscy i mieszkańcy nie zgadzają się z realizowanym projektem i domagają się wstrzymania prac.

Pod Urzędem Miasta rozległy się okrzyki dotyczące zmiany projektu przebudowy Zakrzówka. Aktywiści wykonali nawet swój hymn, w którym śpiewają o zagrożeniach, jakie niesie obecny projekt przebudowy. Data protestu nie była przypadkowa, w tym samym czasie odbywała się sesja Rady Miasta Krakowa. Protestujący liczyli, że zwrócą uwagę radnych na problem Zakrzówka. 

Obecny projekt rewitalizacji jest wielką kompromitacją miasta. Nasz zielony skarb, jakim jest Zakrzówek, jest dewastowany. Zwracamy się do radnych i prezydenta, aby uwzględnili nasze postulaty i przenieśli ogólnodostępne kąpielisko na duży zbiornik - mówili protestujący.

Zarząd Zieleni Miejskiej utrzymuje, że realizowany projekt jest najbardziej właściwym rozwiązaniem. Radni zapowiadają uchwałę, która przewiduje ponowne rozpoczęcie prac nad planem zagospodarowania dla Zakrzówka.

Mieszkańcy protestowali przed Urzędem Miasta w sprawie Zakrzówka. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Krakowska drużyna rolkarzy
Sonda
Największe koncerty w Polsce w 2020 roku. Na który z nich się wybierasz?