Kontroler

i

Autor: Pexels Tauron Dystrybucja rozpoczyna kontrole. Niektórzy klienci nagminnie łamią prawo

Wiadomości

Rozpoczynają się masowe kontrole Tauronu. Inspektor może zapukać w każdej chwili

2023-09-01 15:38

TAURON Dystrybucja poinformował o przypadkach działań niezgodnych z prawem. Mają być one stosowane przez właścicieli mikroinstalacji. Niektórzy klienci celowo zmieniają ustawienia trybu pracy falownika, aby móc generować więcej energii, a do przedsiębiorstwa trafiają reklamacje. Właśnie dlatego Tauron rozpoczyna masowe kontrole.

TAURON Dystrybucja rozpoczyna kontrole. Niektórzy klienci nagminnie łamią prawo

Osoby, które celowo zmieniają ustawienia trybu pracy falownika, aby móc generować więcej energii, stwarzają zagrożenie dla wszystkich mikroinstalacji pracujących w okolicy, a także urządzeń wszystkich osób zasilanych z danego obwodu. Zidentyfikowaliśmy na przykład klienta, którego moc mikroinstalacji miała wynosić 48 kW, a wprowadzał do sieci 10 razy więcej energii. To sugeruje 10-krotnie większe źródło niż zostało zgłoszone do spółki, informuje Ewa Groń z TAURON Dystrybucja. Właśnie dlatego operator sieci zdecydował się rozpocząć kontrole w domach Polaków. Kiedy dokładnie inspektor może zapukać do naszego domu?

Najpierw wezwanie, potem fizyczna kontrola. TAURON ostrzega

Zanim jednak kontroler zapuka do naszych drzwi, a faktycznie wykryto u nasz nieprawidłowości, dostaniemy pismo. W nim będą zawarte informacje dotyczące formalnego uregulowania tej sytuacji. Jeśli na pismo nie odpowiemy i nie wdrożymy zaleceń, możemy liczyć się z kontrolą. Warto wiedzieć, że kontrole instalacji fotowoltaicznych, w konkretnie poprawność montowanych mikroinstalacji przyłączonych do sieci Tauronu firma będzie przeprowadzała w trzech aspektach:

  • przekroczeń mocy zainstalowanej,
  • przekroczeń napięcia przy równoczesnym generowaniu energii elektrycznej,
  • wprowadzania energii do sieci bez zawartej umowy.

Gdzie zatankujemy samochód najtaniej w Polsce? Te miasta mają się czym pochwalić [GALERIA]

Budimex ukończył budowę obwodnicy Przecławia i ‎Warzymic

W PRL kochały się w nim nasze mamy i babcie! Jak dobrze pamiętasz kultowego "Janosika"?

Pytanie 1 z 12
Gdzie po raz pierwszy spotkali się Janosik, Kwicoł i Pyzdra ?