Sport i planszówki spotkają się na terenie Zespołu Szkół Numer 1 w Krakowie.

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Tak obecnie wygląda boisko sportowe ZS1

Sport i planszówki spotkają się na terenie Zespołu Szkół Numer 1 w Krakowie

2020-02-10 13:17

Nowoczesny olimpijski kompleks sportowy z pełnym zapleczem i... punktem do gry w planszówki. Zarząd Infrastruktury Sportowej ogłosił przetarg na nową infrastrukturę dla jednej z krakowskich placówek edukacyjnych.

Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis i... planszówki. Miasto Kraków właśnie ogłosiło przetarg na nowoczesny kompleks sportowy dla Zespołu Szkół numer jeden przy ulicy Ułanów. Jak tłumaczy Dyrekcja, jest to nagroda dla uczniów i uczennic, którzy przez cały rok jako wolontariusze licznie pomagają przy miejskich imprezach sportowych.

Bieżnia o długości 330 metrów i dodatkowa 100-metrowa bieżnia plus siłownia zewnętrzna, stoły do tenisa stołowego na otwartym powietrzu, stoły do gier planszowych - opowiada Dyrektorka ZS1 Beata Śliwa.

Ten ostatni element wzbudził wśród młodzieży sporo entuzjazmu bo planszówki nie kojarzą się z typowym szkolnym zapleczem sportowym. Początkowo do wyboru na pewno będą szachy i monopol.

Ci którzy nie chcieliby ćwiczyć na WF-ie to mogą zawsze w taki sposób spędzić swój czas - mówi jeden z uczniów ZS1 - no zamiast siedzieć i udawać, że się coś robi, to można faktycznie jakoś produktywnie spędzić ten czas - dodaje uczennica.

Całkowita wartość planowanej inwestycji to około 7 milionów złotych. W sumie do ZS1 uczęszcza około 900 uczniów i uczennic.

Sport i planszówki spotkają się na terenie Zespołu Szkół Numer 1 w Krakowie. Posłuchaj materiału Kuby Paducha: