Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

i

Autor: Wikimedia Commons Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wiadomości

Strajk studentów w akademiku UJ na Czyżynach przyniósł efekt? Uczelnia wydała nowe oświadczenie

2024-05-21 15:15

Temat strajku studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w akademiku Kamionka odbił się szerokim echem w mediach. Władze uczelni wydały już w tej sprawie kilka komunikatów, a najnowsze oświadczenie, opublikowane wieczorem, 20 maja stawia nowe światło na sprawę. Czy akademik finalnie nie zostanie sprzedany? Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

Strajk studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniósł zamierzony efekt? Władze uczelni nie sprzedadzą "Kamionki"

Uniwersytet Jagielloński w poniedziałek, 20 maja w godzinach wieczornych opublikował kolejne oświadczenie związane ze strajkiem studentów. Przypomnijmy, że młodzież nie chce zgodzić się na sprzedaż akademiku Kamionka, znajdującego się na Czyżynach. Władze uczelni w nowym oświadczeniu podkreśliły, że nie zamierzają sprzedać obiektu, o czym poinformowani zostali już studenci, okupujący budynek.

W związku ze strajkiem okupacyjnym w akademiku "Kamionka" władze Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny informują, że już 20 kwietnia br. podjęły decyzję o wstrzymaniu kolejnego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Kamionka w Krakowie. odczas spotkania z delegacją Inicjatywy Pracowniczej 18 maja władze UJ zobowiązały się, że do czasu podjęcia ostatecznych rozstrzygnięć dotyczących przyszłości byłych akademików przy ul. Kamionka 11 i 11a nie będą kontynuowały procedury sprzedaży tych nieruchomości. Również podczas tego spotkania została przekazana informacja, że w przypadku otrzymania potwierdzenia ze strony Samorządu Studentów UJ woli zamieszkania przez studentów w akademikach rektor UJ prof. Jacek Popiel i rektor-elekt prof. Piotr Jedynak wspólnie przedstawią Senatowi projekt uchwały o uchyleniu uchwały z 2018 roku o sprzedaży "Kamionki" - czytamy w oświadczeniu.

Władze uczelni apelują do studentów. Jaki będzie finał strajku?

Uniwersytet Jagielloński dodał również, że prof. Piotr Jedynak potwierdził w poniedziałek, 20 maja, że uczelnia nie planuje również sprzedaż domu studenckiego "Bursa Jagiellońska". Mimo tego w dalszym ciągu nie wiadomo, jaki finał będzie miała sprawa ze strajkiem studentów. Ci w dalszym ciągu okupują "Kamionkę" i nalegają, by ta stała się od kolejnego roku akademickiego nowym domem dla 121 studentów.

Najszybciej wyludniające się miasta w Małopolsce. Z tych miejsc uciekają mieszkańcy

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie