Straż Miejska nie wiedziała, że ulica Kantora jest od stycznia drogą publiczną. Obwiniła za to Zarząd Dróg

i

Autor: Maciej Ochałek Tak często wyglądają chodniki przy ulicy Kantora.

Straż Miejska nie wiedziała, że ulica Kantora jest od stycznia drogą publiczną. Obwiniła o to Zarząd Dróg

2020-12-16 15:58

Kiepska komunikacja pomiędzy jednostkami miejskimi zaowocowała komedią pomyłek. Przez prawie rok czasu Straż Miejska nie sprawdzała przestrzegania przepisów drogowych na ulicy Kantora. Była przekonana, że to droga wewnętrzna, podczas gdy od stycznia tego roku jest drogą gminną. Za pomyłkę obwinili Zarząd Dróg Miasta Krakowa twierdząc, że ma nieaktualny spis dróg publicznych w Internecie. ZDMK odpowiada, że to nieprawda i mówi o błędzie ludzkim.

Były dwa spisy, teraz jest jeden. Zarząd Dróg Miasta Krakowa usunął starą listę dróg publicznych po tym jak Strażnik Miejski pomyłkowo uznał ją za aktualną. Z tego powodu nie podjął interwencji w sprawie samochodów nielegalnie zajmujących chodniki przy ulicy Kantora. Nie znalazł jej w internetowym spisie dróg publicznych. Ulica Kantora jest drogą publiczną od stycznia tego roku.

Co roku ten spis jest aktualizowany. W spisie na ten rok ulica Kantora również się znajdowała więc tutaj Straż Miejska musi sobie wyjaśnić dlaczego miała problem z wyszukaniem. Jesteśmy otwarci na wprowadzenie jakichś poprawek, jeżeli będą potrzebne dla Straży Miejskiej - mówi Michał Pyclik z ZDMK.

Aktualna lista ulic gminnych jest w wyszukiwarce na stronie Magistratu. Urzędnicy Zarządu Dróg mówią o błędzie ludzkim, ale Straż Miejska widzi to inaczej.

Nie nazwałbym tego "błędem ludzkim". Nazwałbym to "błędem systemowym". Dyżurny wyszukując tej właśnie ulicy trafił na plik archiwalny, stąd właśnie pojawiła się informacja i przekaz do mieszkańca o tym, że ulica Kantora nie jest drogą gminną - tłumaczy rzecznik Straży Marek Anioł.

Obie jednostki zapewniają, że problem został rozwiązany i już więcej się nie powtórzy, a ulica Kantora będzie regularnie patrolowana. Patrole się przydadzą, bo niestety kierowcy parkujący przy ulicy Kantora do dzisiaj potrafią zaparkować w taki sposób, że trudno jest korzystać z chodników.

Przy ulicy Kantora był nasz reporter Kuba Paduch:
Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?