Szpital Rydygiera w Krakowie zaprasza na bezpłatne robotyczne operacje ginekologiczne
Prezes Szpitala Rydygiera w Krakowie, Artur Asztabski przyznał, że żadna inna placówka w Małopolsce nie oferuje pacjentkom z rakiem endometrium bezpłatnych operacji robotycznych. Do końca bieżącego roku ma zostać przeprowadzonych ponad 50 takich zabiegów.
Jesteśmy jedyną placówką w Małopolsce, która ofertuje Pacjentkom z rakiem endometrium bezpłatne operacje robotyczne. Do końca 2024 roku mamy możliwość przeprowadzenia ponad 50 takich zabiegów, dlatego prowadzimy rozszerzoną diagnostykę we własnych przyszpitalnych przychodniach, ale też we współpracy z lekarzami całego regionu przekazujemy kobietom szczegółowe informacje o możliwościach szybkiej i nowoczesnej terapii w naszej placówce - tłumaczy prezes Asztabski.
Pierwsze operacje robotyczne w Szpitalu Rydygiera przeprowadził w miniony piątek, 19 stycznia dr n. med. Marcin Opławski, Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Ginekologią Onkologiczną.
Zabiegi przebiegły bez komplikacji; każdy z nich trwał ok 2 godz. a to oznacza, że operacje robotyczne przeprowadzone były w krótszym niż przewidywaliśmy czasie. A zarówno czas operacji jak i asysta robota są korzystne dla naszych Pacjentek, które ze względu na wiek (80 i 76 lat) mają lepsze warunki powrotu do zdrowia - podkreślił doktor Opławski.
Szpital Rydygiera zachęca pacjentki do wizyt w placówce
Ordynator Opławski zachęca wszystkie pacjentki do wizyty w Poradni Ginekologii Onkologicznej Szpitala Rydygiera. Każda osoba może otrzymać tam szybką ścieżkę indywidualnej terapii oraz plan kompleksowego leczenia.
Zachęcamy wszystkie Panie, a szczególnie Pacjentki w okresie okołomenopauzalnym, które zauważają niepokojące objawy do wizyty w naszej Poradni; jest czynna codziennie do godz. 17:00 i tu na miejscu wykonujemy niezbędną wczesną diagnostykę onkologiczną. A zatem możemy na bardzo wczesnym stadium choroby wychwycić wszelkie niepokojące zmiany. Także te nowotworowe. W każdy poniedziałek o godz. 8:00, bez wcześniejszego zapisywania się czy jakiejkolwiek rejestracji zapraszamy Pacjentki ze zdiagnozowanym nowotworem trzonu macicy prosto do naszej Poradni Ginekologii Onkologicznej. Tu każda Pacjentka jest natychmiast przyjęta i po konsylium onkologicznym poddana dalszej szybkiej ścieżce terapeutycznej. A jeśli tego wymaga – otrzymuje szybką kwalifikację do refundowanej przez NFZ operacji z użyciem robota Da Vinci oraz późniejszej radioterapii - podkreślił ordynator Marcin Opławski.