Tampony, okres, menstruacja

i

Autor: Freepik

WIADOMOŚCI

Rewolucyjny produkt na rynku produktów higienicznych. Tampony dla mężczyzn wkrótce w sklepach

2024-06-24 15:07

Nadchodzi prawdziwa rewolucja na rynku produktów higienicznych. Fińska firma Vuokkoset stworzyła tampony przeznaczone dla transpłciowych mężczyzn. Innowacyjny produkt już wkrótce ma trafić na sklepowe półki. Czym się charakteryzuje?

Tampony dla mężczyzn. Fińska firma Vukkoset stworzyła rewolucyjny produkt

W listopadzie obchodzimy Miesiąc Świadomości nt. Transpłciowości, a dokładnie 20 listopada wypada Dzień Pamięci Osób Transpłciowych, podczas którego upamiętnia się osoby, które zginęły w wyniku ataków motywowanych transfobią. Z tego względu fińska firma Vukkoset, zajmująca się produkcją środków higienicznych, stworzyła wyjątkowy produkt z myślą o transpłciowych mężczyznach. Mowa o tamponach dla mężczyzn, którzy menstruują. Rewolucyjny produkt na razie dostępny jest tylko w Finlandii, jednak już od początku 2024 roku ma trafić na szerszy rynek.

Firma Vukkoset zwraca uwagę na to, że u transpłciowych mężczyzn, mimo prowadzonej terapii hormonalnej, wciąż może występować menstruacja. Producent zwraca także uwagę na fakt, że osoby transpłciowe mogą doświadczać, oprócz bólu związanego z miesiączką, dużego dyskomfortu psychicznego. Ich produkt ma za zadanie łamać stereotypy na temat menstruacji oraz osób, które jej doświadczają. Sam design produktu charakteryzuje się neutralną formą. Opakowanie jest jednolite, utrzymane w ciemnej stylistyce.

— Chcemy, aby miesiączkujący mężczyźni byli widziani, gdy kupują produkty menstruacyjne, dlatego musimy porzucić stereotypy — przekazała w komunikacie Sanny Karhu, dyrektorka generalna firmy Delipap, do której należy marka Vukkoset.

To one najmocniej wspierają skoczków narciarskich. Kim są partnerki sportowców?

QUIZ: Lata 2010. Co wiesz o dekadzie, która nastąpiła po erze Y2K?

Pytanie 1 z 10
Małgorzata Kożuchowska w 2011 r. pożegnała się z "M jak Miłość", a jej postać Hanka Mostowiak zniknęła serialu. Jak do tego doszło?
Małgorzata Kożuchowska