Ogłoszono konkurs na dyrektora Teatru Bagatela w Krakowie

i

Autor: wikipedia, Zygmunt Put

Kraków: dziwięć ofert w konkursie na dyrektora Bagateli

2020-03-18 13:30

Krakowski Magistrat otrzymał dziewięć zgłoszeń w konkursie na dyrektora Teatru Bagatela. Chętni mogli przesyłać CV do poniedziałku, 16 marca.

Konkurs na nowego szefa Bagateli został ogłoszony w lutym. Nazwiska kandydatów pozostaną nieznane do momentu zebrania się komisji konkursowej, w skład której wejdą przedstawiciele miasta, środowiska teatralnego, stowarzyszeń twórczych i związków zawodowych. 

Ten etap jest zamknięty, czekamy na zebranie się komisji, być może nastąpi to jeszcze pod koniec marca, ale w związku z zaistniałą sytuacją, nic nie jest pewne - przekonuje Dariusz Nowak, rzecznik krakowskiego magistratu.

Kandydatur może być więcej. Magistrat czeka jeszcze na zgłoszenia przesłane pocztą i złożone w dzienniku podawczym Wydziału Kultury.

Przypomnijmy, poprzedni dyrektor Bagateli Jacek S., pożegnał się z teatrem 31 stycznia po usłyszeniu zarzutów o mobbing i molestowanie seksualne aktorek.

Po ujawnieniu seksafery, magistrat przystąpił do prac nad nowym statutem Bagateli. W projekcie dokumentu znalazły się m.in. zapisy o rozdzieleniu funkcji dyrektora naczelnego i artystycznego, tak, jak ma to miejsce w przypadku pozostałych miejskich teatrów czy  powoływaniu zastępców dyrektora przez samego prezydenta.

Harcerze w Krakowie szyją maseczki