Policjant

i

Autor: Pixaby

Nietypowy apel policji: w żartobliwy sposób prosi o odroczenie działań przestępczych

2020-03-18 12:30

O tym, że należy przestrzegać prawa, wie chyba każdy. Jednak rzadko zdarza się, by policja w tak dość oryginalny sposób o to apelowała. Funkcjonariusze w humorystyczny sposób poprosili, by "zaprzestać wszelkich działań przestępczych do odwołania". Zapewniła również, że o do zagrywki policjant-złodziej będzie można jeszcze powrócić.

Informacja, która znalazła się na profilu Polskiej Policji na Facebooku, jest oczywiście związana z pandemią koronawirusa. Wszystkie służby w naszym kraju są w stanie gotowości. Każdego dnia obserwujemy, jak policjanci, strażacy, służba celna, a także lekarze robią wszystko, by jak najlepiej zadbać o nasze bezpieczeństwo. Służby proszą nie tylko o zachowanie bezpieczeństwa, w tym między innymi o pozostanie w domach, ale także w przypadku wezwania ich o informacje, czy dane osoby nie przebywają np. w kwarantannie.

Osobny apel wystosowała za to policja. Na jej profilu na Facebooku znalazła się informacja z prośbą o "zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania". Jak zapewniają jednak policjanci, poinformują oni w oddzielnym komunikacie, "kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej, kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej".

Koronawirus. Posłuchaj o faktach i mitach. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

ESKA Top 5 odc. 112