Boisz się wyprowadzić psa w czasie pandemii? KTOZ apeluje by poprosić ich o pomoc.

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Shazzi (na zdj.) nie zarazi się koronawirusem, ale Jego właściciele mogą, a wyjść na spacer czasem też musi.

Koronawirus: boisz się wyprowadzić psa w czasie pandemii? KTOZ oferuje swoją pomoc

2020-03-17 12:30

Zwierzęta nie mogą się zarazić, ani zarażać człowieka koronawirusem. Niestety panująca w naszym kraju pandemia także im utrudnia życie. Krakowscy działacze na rzecz zwierząt i wolontariusze chcą pomóc w tych ciężkich czasach.

Pandemia uderza też w naszych czworonożnych pupilów - przypomina Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Dlatego pracownicy organizacji wraz z wolontariuszami grupy kibiców piłkarskich "Starzy Bywalcy" oferują wyprowadzanie piesków dla tych osób, które wolą, albo muszą podczas pandemii koronawirusa zostać w domu.

Każdy, kto nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby wyprowadzić jego lub jej zwierzaka na spacer może się skontaktować z nami do godziny 16:00. Telefony są czynne, odbieramy. Po godzinie 16:00 można się kontaktować przez maila bądź przez Facebooka, zostawić do siebie namiary. Postaramy się znaleźć w danej okolicy jakiegoś wolontariusza - mówi Joanna Repel z KTOZ.

Członkowie grupy "Starzy Bywalcy" są też gotowi pomagać z zakupami jeśli jest taka potrzeba. KTOZ z kolei oprócz samego wyprowadzania, oferuje też dłuższą opiekę nad zwierzakiem w sytuacjach nagłych.

Jeżeli ktoś będzie musiał pójść do szpitala i nie ma co zrobić ze swoim zwierzakiem również prosimy o kontakt. Postaramy się za pośrednictwem portali społecznościowych znaleźć osoby, które przygarną na czas naszego pobytu w szpitalu zwierzaka - mówi Joanna Repel.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński napisał na swoim Facebooku, że docierają do niego informacje o pozbywaniu się zwierząt ze strachu przed koronawirusem. KTOZ przypomina, że nie ma dowodów na to, aby zwierzęta przenosiły wirusa.

ESKA Top 5 odc. 112