Policja

i

Autor: fot. Pixabay

wiadomości

Tragedia na Słowacji. Autobus potrącił kilka osób. Są ofiary śmiertelne i ranni

2024-04-06 10:56

W Spiskim Podgrodziu na słowackim Spiszu autobus potrącił w sobotę kilka osób. Dwie z nich zginęły, co najmniej dwie kolejne zostały poważnie ranne. Do tragedii doszło, gdy kierowca autobusu nie zaciągnął hamulca ręcznego przed wyjściem z pojazdu. Kilka osób zostało zaklinowanych przez toczący się autobus.

Słowacja. Autobus potrącił kilka osób. Są ofiary śmiertelne i ranni

Jak informują media ofiary to najprawdopodobniej uczestnicy spotkania religijnego młodzieży w wieku od 16 do 18 lat. Na miejsce przyjechali strażacy i ratownicy medyczni. Wysłano dwa śmigłowce ratunkowe.

Policja z Preszowa przekazała, że zamknęła drogę w Spiskim Podgrodziu w pobliżu miejscowości Spiska Kapituła. Policjanci badają okoliczności wypadku. Na miejsce ma przyjechać minister spraw wewnętrznych Matusz Szutaj Esztok.

W sobotę na Słowacji trwa druga tura wyborów prezydenckich. Władze ani media nie poinformowały jeszcze, czy tragiczny wypadek będzie mieć wpływ na funkcjonowanie pobliskich lokali wyborczych. Istnieje możliwość przedłużenia głosowania, co oznaczałoby przedłużenie obowiązywania w całym kraju ciszy wyborczej i opóźnienie w przedstawieniu wstępnych wyników głosowania.