gołoledź, śnieg

i

Autor: Pixaby Uwaga na padający śnieg i śliski drogi! W wielu miejscach sytuacja jest trudna

ostrzeżenia pogodowe

Uwaga na padający śnieg i śliskie drogi! W wielu miejscach sytuacja jest trudna

2024-01-16 9:39

Z informacji podanych przez synoptyka Centralnego Biura Prognoz IMGW wynika, że we wtorek niebo będzie pochmurne, z przejaśnieniami na zachodzie kraju. W centrum i na wschodzie spadnie śnieg. Termometry pokażą od minus 5 st. C do 1 st. C. GDDKiA natomiast ostrzega kierowców przed błotem pośniegowym, śliskimi drogami i opadami śniegu. Informuje też, że na sieci dróg krajowych pracuje 1858 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Trudne warunki na polskich drogach. GDDKiA ostrzega

Opady śniegu występują na terenie województwa podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, warmińsko–mazurskiego i lubuskiego.

Temperatura maksymalna, jak przekazał synoptyk Michał Kowalczuk, wyniesie od minus 5 st. C na północnym wschodzie, około minus 3 st. C w centrum kraju, najcieplej będzie na zachodzie do 1 st. C.

Wiatr na zachodzie słaby, na wschodzie umiarkowany i porywisty osiągający prędkość do 60 km/h, powieje z kierunków zachodnich.

W nocy z wtorku na środę będzie dużo przejaśnień oraz rozpogodzeń niemal w całym raju. Opady śniegu głównie na północy kraju oraz lokalnie na południowym wschodzie.

Temperatura minimalna wyniesie od minus 15 st. C na północnym wschodzie, około minus 8 st. C w centrum, do minus 2 st. C w rejonie Zalewu Szczecińskiego.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie nad morzem porywisty, powieje z południowego zachodu i południa.

Jak przekazała GDDKiA błoto pośniegowe i lokalna śliskość występuje na terenie województwa pomorskiego na dk 20 na odc. Nowa Karczma – Gdańsk, zachodniopomorskiego na dk 11 oraz dk 20 w rejonie Szczecinka, w zachodniej części województwa lubuskiego, dolnośląskiego, północnej części woj. opolskiego, północnej części woj. śląskiego, małopolskiego na dk 94 na odc. Kraków – granica woj. śląskiego, na dk 7 na odc. Kraków – Miechów, świętokrzyskiego na dk 42 na odc. Skarżysko Kamienna – gr. woj. śląskiego, na dk 9 odc. Opatów – gr. woj. mazowieckiego, mazowieckiego we wschodniej części województwa oraz na dk 60 na odc. Płock – Drobin, podlaskiego w północnej i zachodniej części województwa, wielkopolskiego w północnej i wschodniej części województwa oraz warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

To małopolskie uzdrowisko jest pełne atrakcji. Zimą cieszy się ogromną popularnością

Jechali na dyskotekę zginęli w wypadku