Edukacja

W Krakowie powstało… osiedle dla jeży! Będą towarzyszyć studentom

2023-03-23 11:05

Nikogo w Krakowie nie dziwią już nowe bloki powstające w niemal każdej części miasta. Tym razem jednak powstało osiedle, z którego wszyscy powinniśmy być dumni, bo wprowadzą się do niego… jeże! Uniwersytet Ekonomiczny poinformował o specjalnych mieszkaniach, jakie przygotowano dla miłych gości.

Gdzie powstało jeżowe osiedle?

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie poinformował o jeżowym osiedlu, które powstało na terenie uczelni. Zwierzęta zadomowią się na tamtejszym Kampusie, u zbiegu ul. Lubomirskiego i Rakowickiej.

Budki dla jeży przygotowało Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK.

Okazuje się, że nie tylko wiewiórki, które stały się maskotką naszej Uczelni, polubiły teren Kampusu UEK. Od niedawna rude zwierzątka mają swoich kolczastych sąsiadów – poinformowała uczelnia.

Jak informuje Marek Frankiewicz, były Kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego UEK, a prywatnie miłośnik jeży, który od lat razem z małżonką pomaga w ich rehabilitacji – zwierzęta zimują od października do marca. To właśnie okres, w którym jeże wybudzają się ze snu i szukają jedzenia.

W ciągu nocy jeż jest w stanie pokonać nawet do 4 kilometrów. W Krakowie żyje kilka tysięcy jeży. Jeże są wielkimi sprzymierzeńcami człowieka. W naturalny sposób pomagają w zwalczaniu szkodników - czytamy.

Nasi studenci byli specjalnie przeszkoleni przez weterynarzy po to, aby wiedzieć, jak opiekować się jeżami. Domki są przygotowane jako zimowisko – wtedy służą jeżom jako schronienie. My staramy się pomagać mądrze, tak, aby nie wyręczać natury. Należy pochwalić także studentów, bo dbają o zwierzęta na terenie kampusu, a przy okazji cieszą się i obserwują naturę – mówi rzecznik prasowy UEK-u Paweł Kozakiewicz.

Robo-pies i jego ruchy

QUIZ. Podobne brzmienie, ale inne znaczenie. Jak dobrze znasz paronimy?

Pytanie 1 z 12
Sprawić komuś zawód to inaczej: