Na granicy z Ukrainą rozpoczęły się szczepienia osób wjeżdżających do Polski

i

Autor: Pixabay.com

Weekendowe szczepienia w Małopolsce. Gdzie zaszczepić się w Johnson&Johnson w weekend 12-13 czerwca?

2021-06-11 10:33

Weekendowe szczepienia w Małopolsce odbędą się między innymi na zakopiańskich Krupówkach, punkcie widokowym Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej, a także miejscowościach uzdrowiskowych, czyli Szczawnica i Krynica-Zdrój. Szczepienia organizowane są przez małopolskie władze i lokalnych samorządowców. Osoby, które się zdecydują na szczepienie w weekend 12-13 czerwca dostaną preparat Johnson&Johnson.

W ramach akcji "Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską" przygotowane zostały cztery tysiące dawek jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson, którym zaszczepić się będzie mógł każdy chętny. Nie trzeba rejestrować się wcześniej, wystarczy pojawić się na miejscu z dowodem osobistym. Do udziału w akcji promującej szczepienia i małopolską turystykę, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii, wojewoda Łukasz Kmita, wraz z samorządowcami zachęcali podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

Mamy przygotowane około czterech tysięcy szczepionek. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że sporo osób już się zaszczepiło. Dlatego apelujemy do wszystkich tych, które myślą o tym, żeby jechać na wakacje, nie męczyć się z testami, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dziś jego gwarancją jest szczepionka – podkreślił wojewoda.

CZYTAJ TAKŻE: Lajkonik zesłał szczęście na Krakowian. W tym roku wyjątkowo z łodzi na Wiśle

Szczepienia to jedyne wyjście z kryzysu

Kmita przypomniał, że pandemia dotknęła zarówno szpitale i całą służbę zdrowia, jak i samorządowców, a jednym skutecznym sposobem na wyjście z kryzysu jest zabezpieczenie się przed wirusem.

"Ten proces chcielibyśmy mieć już za sobą. Aby tak było, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy podjąć nierówną walkę z bardzo podstępnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus" – wskazał wojewoda. Zaapelował przy tym do wszystkich Małopolan, aby informację o akcji przekazywali swoim rodzinom i znajomym.

Zaszczepić będzie się można w godz. 10.00-18.00, przy Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej (gmina Klucze), na rogu ul. Zaruskiego i Krupówek w Zakopanem, obok dolnej stacji kolei linowej w Szczawnicy i przy deptaku, obok pomnika Mickiewicza, w Krynicy-Zdroju

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI
Sonda
Czy kary za rozbój powinny być wyższe?