Wisła Kraków

i

Autor: CyfraSport Wisła Kraków

Wisła Kraków pewnie pokonała Jagiellonię Białystok przed własną publicznością [AUDIO]

2020-02-09 12:05

3:0 na inaugurację rundy wiosennej. Wisła Kraków pewnie pokonała Jagiellonię Białystok przed własną publicznością. Wynik otworzył nowy zawodnik Białej Gwiazdy Alon Turgeman. Kolejne bramki zdobyli Kamil Wojtkowski i 17-letni Aleksander Buksa.

Chcę pogratulować piłkarzom intensywności tego meczu. O tym myśleliśmy od początku przygotowań. Na pewno wybieganiem, charyzmą i zorganizowaną pracą całego zespołu zapracowaliśmy na te trzy punkty. Cieszę się, że do tego dodaliśmy ważny pierwiastek piłkarski, bo chcemy, by nasza gra wyglądała tak w kolejnych meczach - mówi trener Wisły Artur Skowronek.

Dzięki wygranej Biała Gwiazda traci tylko jeden punkt do miejsca niezagrożonego spadkiem.

Nowi zawodnicy pomogą nam wydostać się z dołu tabeli. Gieorgij Żukow i Alon Turgeman pokazali już, na co ich stać. Można powiedzieć, że mamy snajpera. Alon trenował z nami trzy dni, a widać było, że nie brakuje mu zgrania. Dobrze utrzymywał piłkę, do tego Aleksander Buksa dał dobrą zmianę. Z kolei po Żukowie po pierwszych treningach było widać, że to zawodnik, który dużo biega i ma wiele odbiorów. Kogoś takiego potrzebowaliśmy w środku - mówi obrońca Wisły Łukasz Burliga.

W następnej kolejce Wisła Kraków zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Początek spotkania w niedzielę, 16 lutego o godzinie 15.

Wisła Kraków wygrywa z Jagiellonią Białystok. Posłuchaj relacji Łukasza Miłoszewskiego: