Aleksander Miszlaski

i

Autor: Jan Graczynski/East News Wybory na prezydenta Krakow 2024. Aleksander Miszalski nowym prezydentem Krakowa wg. badania exit poll

wybory samorządowe 2024

Wybory na prezydenta Krakowa 2024. Aleksander Miszalski nowym prezydentem miasta wg danych exit poll

2024-04-21 21:20

Wybory samorządowe 2024. W niedzielę, 21 kwietnia o godz. 21.00 zakończyło się głosowanie w drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa. Chwilę później pojawiły się wyniki badania exit poll dla telewizji TVN, Polsat i TVP. Kto wygrał wybory na prezydenta Krakowa? Wyniki pokazują, że nowym prezydentem Krakowa został Aleksander Miszalski.

Badanie exit poll Ipsos dla TVN, Polsat i TVP zostało przeprowadzone w Krakowie, Rzeszowie i we Wrocławiu. Jeszcze przed drugą turą wyborów samorządowych 2024 wylosowano 50 lokali wyborczych, w których 110 ankieterów przeprowadziło pięć tysięcy ankiet, po 100 na każdy lokal.

Wybory na prezydenta Krakowa 2024. Aleksander Miszalski nowym włodarzem miasta. Wyniki exit poll

W drugiej turze wyborów na prezydenta Krakowa zmierzyli się Łukasz Gibała (KW Łukasz Gibały - Kraków dla Mieszkańców) oraz Aleksander Miszalski (KKW Koalicja Obywatelska). Przypomnijmy, że w pierwszej turze więcej głosów zdobył Miszalski - 37,21 proc. Gibała natomiast uzyskał - 26,79 proc. głosów. Kto wygrał w drugiej turze wyborów? Kto zostanie nowym prezydentem Krakowa? Po godz. 21. pojawiły się wynika badania ipsos exit poll. Według nich nowym prezydentem Krakowa został: Aleksander Miszalski.

  • Aleksander Miszalski - 51,1 proc
  • Łukasz Gibała - 48,9 proc.

Dodajmy, że są to póki co badania exit poll, a różnica pomiędzy kandydatami jest niewielka. Wiele się może jeszcze zmienić. Na oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Krakowa musimy jeszcze poczekać. Przekaże je Państwowa Komisja Wyborcza. Gdy tylko się pojawią, znajdziecie je w tym materiale.

Wybory samorządowe 2024. Frekwencja w Krakowie i w Małopolsce. Dane na godz. 17.00

Wybory samorządowe 2024. Jaka była frekwencja w Krakowie i w Małopolsce? Ile osób poszło zagłosować? Niestety w przypadku drugiej tury wyborów samorządowych 2024 frekwencja nie powala. Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza, na godz. 17.00 frekwencja w Krakowie wyniosła: 31,79 proc. W całej Małopolsce natomiast: 33,61 proc.

Pustki w lokalach wyborczych w Krakowie. Tak głosowali mieszkańcy miasta