Dlaczego warto inwestować w siebie?
O tym, że warto inwestować w siebie i rozwijać swoje umiejętności powinien wiedzieć każdy. Dlaczego jest jednak to tak ważne? Obecnie świat coraz szybciej pędzi do przodu. Na rynku wciąż pojawiają się nowe marki, czy technologie. Dużą część z nich dobrze jest poznać i mieć, choć podstawową wiedzę na ich temat. Nie warto zostawać w tyle. Tym bardziej jeśli w przyszłości planujemy np. zmianę pracy. Rozwój naszych umiejętności pomoże nam uzyskać nowe, przeważnie lepsze stanowisko. Także to z wyższym wynagrodzeniem. Inwestowanie w siebie ma jednak nie tylko wymiar finansowy. To również poszerzanie horyzontów, zwiększanie obszaru naszych zainteresowań, a także większe pole do rozmów z innymi osobami.
Inwestować w siebie możemy na przeróżne sposoby. Jednym z pomysłów jest nauka dodatkowego języka obcego. Ten przyda nam się nie tylko w sferze zawodowej, ale również prywatnej. Innym pomysłem może być lepsze odżywianie oraz regularne uprawianie sportu. W tym przypadku zyskujemy poprawę naszego zdrowia, kondycji fizycznej, ale również wyglądu. Jeśli nigdy nie prowadziliśmy samochodu, to warto zapisać się na kurs. Prawo jazdy jest obecnie wymagane w większości profesji.
A co jeśli myślimy o przebranżowieniu i totalnie zmianie pracy? Warto zastanowić się nad kursem programowania. Nie jest on tak skomplikowany, jakby mogło się wydawać, a profity z niego płynące odczujemy bardzo szybko.
Nauka programowania: od czego zacząć?
Jednak zanim zapiszemy się na kurs lub studia, sprawdźmy, czy odnajdziemy się w tym świecie. Warto zrobić research w sieci, można też rozwiązać specjalny test, który podpowie, czy nadajemy się na programistę. W tym zawodzie sprawdzą się takie cechy, jak: komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, cierpliwość oraz wytrwałość, zdolność analitycznego oraz logicznego myślenia. Jeśli do tego szybko i sprawnie rozwiązujemy problemy oraz lubimy się uczyć, to zawód programisty może być dla nas! Dodajmy, że nie musimy być mistrzami z matematyki, by rozpocząć naukę w tym kierunku.
Oprócz kursu czy studiów programowanie możemy poznać też za pomocą tutoriali wideo oraz książek. One także przybliżą nam ten świat.
Nauka programowania: czy jest trudna?
Nauka programowania przeraża wiele osób i część z nich rezygnuje już na starcie, będąc przekonanym, że sobie nie poradzą. Co prawda, ta dziedzina nie należy do najłatwiejszych, nie oznacza to jednak, że przeznaczona jest jedynie dla geniuszy. Nauka programowania wymaga systematyczności, cierpliwości oraz mnóstwa chęci. Jeśli uparcie dążymy do celu i nie poddajemy się łatwo, a do tego potrafimy skutecznie sami pracować w domu, to poradzimy sobie podczas kursu oraz później już w zawodzie.
Na naukę programowania musimy poświęcić minimum trzy miesiące. Tyle będzie trwać najkrótszy kurs. Oczywiście postęp zależy też od naszego zaangażowania i tego, ile poświęcimy na naukę w domu. Studia w tym kierunku zajmą nam już dużo więcej czasu - minimum 3,5 roku.
Skończyłem kurs i co dalej?
Czy ukończeniu kursu sprawi, że od razu otrzymamy pracę? Oczywiście może się tak stać, jednak nie jest to bardzo prawdopodobne. Otrzymamy jednak certyfikat, który potwierdzi nasze umiejętności. Dzięki niemu będziemy mogli dalej się rozwijać. Zostaniemy również przygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej. A to już ogromny krok do spełnienia naszych marzeń o byciu programistą oraz do zmiany pracy!
Szukasz skutecznego kursu, który pomoże ci rozpocząć przygodę z programowaniem? A może potrzebujesz porad w tym temacie? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie IT - Academy.
Artykuł sponsorowany.