Zakopane wypełnione niemal po brzegi sylwestrowiczami. Zajęte 95 proc. miejsc

i

Autor: Archiwum

Sylwester

Zakopane wypełnione niemal po brzegi sylwestrowiczami. Zajęte 95 proc. miejsc

Na dzień przed sylwestrem około 95 proc. miejsc noclegowych w Zakopanem jest już zajętych. Takie dane podała Tatrzańska Izba Gospodarcza. Tłumy spacerują po zakopiańskich Krupówkach, a do tutejszych restauracji ustawiają się kolejki oczekujących na wolny stolik.

Zakopane niemal w całości okupowane przez imprezowiczów

Żeby dojechać dzisiaj do Zakopanego, trzeba swoje odstać w korkach, a na miejscu... tłumy. - Rezerwowane są już ostatnie pokoje, których zostało około 5 proc. Wyprzedane są przede wszystkim pokoje w hotelach o standardzie trzech gwiazdek, a sprzedawane są ostatnie pokoje w standardzie cztery plus, ale ceny nie spadają. Dwuosobowy pokój w hotelu można wynająć w cenie od 1500 zł wzwyż. W standardzie ekonomicznym, czyli u przysłowiowej gaździny, wolnych pokoi jest jeszcze najwięcej i są dostępne w cenie nawet poniżej 300 zł za pokój dwuosobowy - powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Mniejsze hotele o wysokim standardzie są już w całości wykupione. W większych obiektach pozostały ostatnie pokoje. Przez Krupówki przewija się dużo turystów. Przed lokalami, restauracjami i karczmami ustawiają się kolejki oczekujących na wolne stoliki. To wynik nie tylko wysokiej frekwencji turystycznej w samym Zakopanem, ale i gości z ościennych gmin, którzy obowiązkowo przyjeżdżają do Zakopanego, na przykład z Bukowiny Tatrzańskiej czy Białki lub Kościeliska.

Sylwester Marzeń przyciągnął tysiące turystów

W niedzielę na kopiańskiej Równi Krupowej Telewizja Polska organizuje koncert gwiazd. Imprezę zgłoszono na 30 tys. osób, ale władze miasta spodziewają się, że kolejne tysiące sylwestrowiczów przywita Nowy Rok na terenie przyległym do wyznaczonych sektorów.  Otwarcie bram nastąpi o godz. 18. Koncert rozpocznie się o godz. 19.50. Wejście na teren imprezy jest bezpłatne. Gwiazdami „Sylwestra Marzeń” są m.in. Pectus, Felivers, Lisha and the Men, Fun Factory, Afromental, a także Maryla Rodowicz, Roxie Węgiel, Blanka, Edyta Górniak i Daria Marx.

a czas Sylwestra, od niedzieli rano do poniedziałkowego poranka, na ulicach Zakopanego zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pojazdów. Władze miasta pod Giewontem zachęcają do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania i poruszania się pieszo lub komunikacją miejską.