ŻYCIE MIASTA

20. Marsz Równości w Krakowie. Kolorowy tłum przeszedł przez miasto na czele z prezydentem Miszalskim [GALERIA, WIDEO]

2024-05-18 18:08

W sobotę, 18 maja odbył się 20. Marsz Równości w Krakowie. Jubileuszowe wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców miasta. Pod Muzeum Narodowym, gdzie startował pochód zebrał się potężny tłum. W tym roku wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa Aleksandra Miszalskiego, który także wziął udział w pochodzie. Zobaczcie w naszej galerii, jak piękni krakowianie i krakowianki bawili się na tegorocznym Marszu Równości.

20. Marsz Równości w Krakowie odbył się pod patronatem prezydenta Miszalskiego

Tegoroczny Marsz Równości w Krakowie przejdzie przez miasto już po raz dwudziesty. To wyjątkowe jubileuszowe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Aleksandra Miszalskiego, który także wziął udział w marszu i zadeklarował, że będzie również brał udział we wszystkich kolejnych. Prezydent pojawił się na wydarzeniu z tęczową przypinką, wpiętą w koszulę. Pochód rozpoczął się o godz. 15.00 pod Muzeum Narodowym. Pogoda wybitnie dopisała zebranym, którzy i które licznie zebrali się na placu przed Muzeum. Na miejscu pojawili się także politycy Lewicy — Robert Biedroń i ministra do spraw równości Katarzyna Kotula.

Pochód ruszył spod Muzeum Narodowego, a następnie udał się ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie skierował się w stronę Rynku Głównego. Krakowianie i krakowianki szli długim pochodem, za trzema platformami, z których płynęła muzyka. Taneczna atmosfera niosła maszerujących przez całe miasto. Na Rynku Głównym pod Bazyliką Mariacką, jak co roku, odbyła się kontrmanifestacja. Skromne grono uczestników z Barbarą Nowak na czele odmawiało różaniec pod kościołem. Pochód odbył się bez zakłóceń. Wzięło w nim udział kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak piękni krakowianie i krakowianki bawili się na 20. Marszu Równości w Krakowie.

20. Marsz Równości w Krakowie. Tęczowy tłum przeszedł przez miasto. Tak bawili się krakowianie i krakowianki:

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?
20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie