ŻYCIE MIASTA

Noc Muzeów 2024 w Krakowie. Do najpopularniejszych atrakcji ustawiały się długie kolejki [GALERIA]

2024-05-18 14:57

W piątek, 17 maja odbywa się Noc Muzeów 2024 w Krakowie. To wyjątkowe wydarzenie pozwala zwiedzić wiele niezwykłych obiektów kultury za symboliczne kwoty. Do najciekawszych, krakowskich atrakcji długie kolejki zaczęły ustawiać się jeszcze przed zachodem słońca. W tę niezwykłą noc towarzyszyliśmy wam m.in. w Muzeum Lotnictwa Polskiego, Wieży Ratuszowej, czy Podziemiach Rynku Głównego. Zobaczcie, jak mieszkańcy miasta spędzili Noc Muzeów 2024.

Noc Muzeów 2024. W Krakowie na mieszkańców miasta czekało wiele atrakcji

Co roku Noc Muzeów organizowana jest w niemal wszystkich większych miastach w Polsce. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością, ponieważ tego dnia można za symboliczne kwoty zobaczyć największe atrakcje muzealnicze i wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach towarzyszących, takich jak wykłady, debaty, czy tematyczne spacery po mieście. Noc Muzeów 2024 w Krakowie odbywa się z niezwykłą pompą. W tym toku w stolicy Małopolski i pobliskich miejscowościach dziesiątki muzeów przygotowały niezwykłe atrakcje, które będą bezpłatne lub będą kosztować symboliczne pięć złotych.

Noc Muzeów 2024 w Krakowie. Długie kolejki chętnych do wielu atrakcji

Chociaż w Krakowie na Noc Muzeów 2024 pogoda nie rozpieszczała, chętnych na zobaczenie najciekawszych atrakcji, które skrywają lokalne muzea, nie brakowało. Długie kolejki chętnych ustawiały się m.in. do Muzeum Lotnictwa Polskiego na Czyżynach. Także na Rynku Głównym można było zobaczyć tłumy chętnych, którzy ustawali się do Wieży Ratuszowej, Podziemiach Rynku Głównego i wielu innych. Zobaczcie w naszej galerii poniżej, jak krakowianie świętowali Noc Muzeów 2024.

Noc Muzeów 2024 w Krakowie. Długie kolejki chętnych ustawiły się do najpopularniejszych atrakcji:

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki
Noc Muzeów 2024 w Krakowie. Tłumy chętnych ustawiały się w długich kolejkach