200 zł dla matek. Nowa propozycja kandydata na prezydenta Polski. Na czym polega?

i

Autor: Pixaby 200 zł dla matek. Nowa propozycja kandydata na prezydenta Polski. Na czym polega?

200 zł dla matek. Nowa propozycja kandydata na prezydenta Polski. Na czym polega?

2020-07-10 7:19

200 zł dla każdej matki? Z taką propozycją wyszedł kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Kiedy kobiety otrzymałyby takie świadczenie? Czy przysługiwałoby każdej matce? Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. 200 zł dla matek. Nowa propozycja kandydata na prezydenta
  2. 200 zł dla matek. Czy każda kobieta je otrzyma?
  3. 200 zł dla matek lepsze od Mama 4 plus?

200 zł dla matek. Nowa propozycja kandydata na prezydenta

O 200 zł dla matek po raz pierwszy usłyszeliśmy w miniony weekend. Z taką propozycją wyszedł kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski. Więcej o projekcie opowiedziała za to jego żona, Małgorzata.

200 zł dla matek. Czy każda kobieta je otrzyma?

200 zł dla matek to specjalny dodatek do emerytury. Kobiety otrzymywałyby go więc, po otrzymaniu praw do świadczeń emerytalnych. Co ważne, 200 zł byłoby wypłacane za każde dziecko. To zdecydowanie nowa alternatywa dla kobiet wychowujących dzieci.

Państwo musi docenić pracę i poświęcenie polskich matek. Dlatego deklaruję, że przygotuję rozwiązania, które wynagrodzą ich trud. Rozmawialiśmy o tym z Gosią wiele razy. Nie może być tak, że kobieta, która przez lata wychowując dzieci nie wypracowała przyzwoitej emerytury i przez to będzie żyła w biedzie - czytamy m.in. w postulacie Trzaskowskiego.

W Krakowie zbudowano wodny plac zabaw

200 zł dla matek lepsze od Mama 4 plus?

Przypomnijmy, że obecnie kobiety mogą liczyć na program Mama 4 plus wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość. Zakłada on dopłaty do emerytur dla matek, które urodziły i wychowały minimum czwórkę dzieci. O zapomogę mogą się również starać ojcowie, którzy wychowali czwórkę pociech bez wsparcia matki.

Sonda
Kto powinien zostać prezydentem Polski?