Zakopane

i

Autor: Kacper Janczy, Unsplash

WIADOMOŚCI Z REGIONU

Arabowie w Zakopanem notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego. Urząd zapowiada walkę

2024-06-16 17:55

Zakopane ma problem z turystami łamiącymi przepisy ruchu drogowego. Chodzi tutaj przede wszystkim o gości z Półwyspu Arabskiego, którzy notorycznie ignorują zakaz wjazdu m.in. do Kuźnic, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch. Zakopiański urząd miasta chce walczyć z nimi kamerami i mandatami.

Tatry. Arabowie w Zakopanem ponownie dopiszą? 

Od kilku lat Zakopane i polskie Tatry stają się coraz popularniejsze wśród gości z Półwyspu Arabskiego. Egzotyczni turyści pokochali to miejsce, nie tylko ze względu na piękne góry, ale także na klimat i lokalny folklor. W rozmowie z nami lokalni przedsiębiorcy podkreślali, że dla Arabów ważne jest, że górale żyją na co dzień swoją kulturą i nie kultywują jej pod publikę, jak to się zdarza na przykład w Alpach. Doceniają, że na Podhalu normalnie chodzi się w ludowych, góralskich strojach i chętnie sięgają też po regionalne produkty. Nic dziwnego, że w tym roku również zapowiada się na to, że turyści z krajów arabskich dopiszą.

Arabowie w Zakopanem nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego

Okazuje się jednak, że chociaż Arabowie mogą uratować sezon w Zakopanem, potrafią także przysporzyć lokalnym mieszkańcom wiele problemów. W urzędzie miasta zwracają uwagę na fakt, że turyści z Półwyspu Arabskiego nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Ignorują zakazy wjazdów i parkują w zabronionych miejscach.

— To są główne osoby, które popełniają takie wykroczenia. Najpierw przyjeżdżali chłopcy z Arabii Saudyjskiej, czy z krajów arabskich, dziwnymi, oklejonymi samochodami i uwielbiali łamać przepisy ruchu drogowego. Przede wszystkim wjeżdżali w Kuźnice, stawali na Placu Niepodległości, wręcz urządzili tam sobie parking i byli bardzo zdziwieni, że nie można tam wjeżdżać — słyszymy w Zakopanem.

Zakopane. Nowy komendant straży miejskiej zajmie się problemem łamania przepisów ruchu drogowego przez Arabów

Opanowanie sytuacji w Kuźnicach będzie głównym zadaniem nowego komendanta straży miejskiej w Zakopanem. Ten ma być powołany w przeciągu najbliższych tygodni. Najbliższe wakacje będą dla niego wielkim testem. W urzędzie miasta nie ukrywają, że planują walczyć z łamaniem przepisów ruchu drogowego za pomocą wzmożonych kontroli, mandatów i specjalnych kamer, które zdolne są do uchwycenia tablicy rejestracyjnej samochodu nawet z daleka.

Stali bywalcy czerwonych dywanów, którzy wzięli ślub w Tatrach. Młodzi piękne prezentowali się na tle gór:

POLACY STRASZĄ HOLENDRÓW! ROBI SIĘ GROŹNIE. "BĘDZIEMY NIEPRZYJEMNI"