Pracownia artysty

i

Autor: Kuba Kusy

Artyści otwierają swoje pracownie dla zwiedzających

2021-11-18 16:31

Już w najbliższy weekend mieszkańcy będą mogli zaglądnąć do pracowni krakowskich artystek i artystów. W ramach projektu „Pracownie do wglądu” zwiedzający zobaczą, jak wygląda proces twórczy, dowiedzą się, jak długo trwa praca nad obrazem czy rzeźbą, a także jakie rytuały wiążą się z pracą artystyczną. 

Agnieszka Jankowska-Marzec, historyczka sztuki i jedna z autorek projektu przyznaje, że zwiedzanie pracowni może być niecodziennym doświadczeniem, gdyż te zwykle są dostępne dla bardzo wąskiego grona osób. 

Krakowscy artyści otwierają swoje pracownie. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Artyści niechętnie wpuszczają zwiedzających do swoich pracowni, bo to jest ich miejsce pracy. Ale to wyjątkowa okazja, by móc się z nimi spotkać i porozmawiać, zadać pytania, które zwykle boimy się zadać i przyjrzeć się kulisom ich warsztatu - mówi. 

Potwierdza to Bogusław Bachorczyk, jeden z artystów, który udostępni swoją pracownię.

Idziemy do szewca czy krawca i wiemy, jak wygląda ich warsztat. A tu idziemy do malarza i to nie jest tak oczywiste, jak to wygląda. Są pędzle, są półki na obrazy, są rysunki, palety, jak się jest nowoczesnym malarzem, to komputer - stwierdza. 

Zwiedzanie pracowni jest bezpłatne, wymagana jest jednak rejestracja na stronie pracowniedowgladu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Alan i Szymuś zginęli w pustym domu

Współżycie w ciąży: odpowiedzi na najważniejsze pytania

Pytanie 1 z 10
Hormony rządzą twoim libido...