Budda

i

Autor: screen z Youtube / Budda TV

Wiadomości

Budda rozdaje widzom telefony? Internauci muszą uważać na tego typu akcje

2024-04-05 15:25

Influencer Budda znany jest z różnego rodzaju akcji, podczas których wręcza swoim widzom atrakcyjne nagrody. Ostatnio w internecie pojawił się jednak fałszywy wpis, który zachęcał użytkowników do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać telefon. Oszuści, aby rozkręcić "interes" postanowili posłużyć się danymi Buddy.

Oszustwo "na Buddę" w internecie. Musicie być bardzo uważni

W ostatnim czasie na Facebooku pojawiło się oszustwo, do którego wykorzystano wizerunek youtubera Buddy, znanego z organizowania różnego rodzaju akcji dla widzów. Oszuści postanowili zachęcić internautów do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania miały być "telefony" w postaci iPhone 14 Pro Max. Organizatorzy fałszywej zabawy użyli wizerunek Buddy, by zachęcić jak najwięcej ludzi do wzięcia udziału w "zabawie".

Sam wpis już na pierwszy rzut oka wyglądał mocno podejrzanie, jednak mimo tego nie brakowało chętnych internautów do podania w komentarzu swojej daty urodzenia, aby wziąć udział w zabawie o smartfona. Użytkownicy mieli pod postem napisać komentarz z miesiącem urodzenia, a następnie, aby wziąć udział w losowaniu, konieczne było udostępnienie posta minimum 10 osobom. Jak widać, była to prosta droga do rozpoczęcia procesu zbierania danych na temat internautów.

Oszuści dokonują przestępstw związanych z kradzieżą tożsamości

Później, aby odebrać "nagrodę" użytkownicy musieli podać różnego rodzaju dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, a czasem nawet numer karty kredytowej. Wszystko po to, aby później możliwe było dokonywanie przestępstw związanych z kradzieżą tożsamości. Warto zatem być ostrożnym i dokładnie weryfikować wszelkiego rodzaju loterie, bowiem oszuści, aby uwiarygodnić swoje przekręty wykorzystują również wizerunki znanych osób.

Kim jest znany youtuber Budda z Krakowa? Poznaj te nieznane fakty na jego temat