Koleje Małopolskie

i

Autor: Flickr, licencja Creative Commons Ceny biletów w Kolejach Małopolskich idą w górę. Od kiedy zapłacimy więcej?

Ceny biletów w Kolejach Małopolskich idą w górę. Od kiedy zapłacimy więcej?

2022-10-28 9:49

Drożyznę widać na każdym kroku. Co rusz słyszymy o kolejnych podwyżkach towarów i usług. Te nie ominęły też cen biletów obowiązujących w województwie małopolskim. Od środy, 2 listopada zostanie wprowadzona zmiana oferty biletowej – bilety Kolei Małopolskich, POLREGIO oraz Kolei Śląskich będą droższe.

Koleje Małopolskie. Ceny biletów idą w górę

Koleje Małopolskie wydały komunikat z którego wynika, że 2 listopada 2022 roku zostanie wprowadzona zmiana oferty biletowej w transporcie kolejowym na obszarze Województwa Małopolskiego. Wyższe ceny biletów będą dotyczyć połączeń wojewódzkich realizowanych na terenie Województwa Małopolskiego obsługiwanych przez przewoźników: Koleje Małopolskie, POLREGIO oraz Koleje Śląskie.

Inflacja uderza także w kolej

Warto wspomnieć, że dotąd Koleje Małopolskie miały – w porównaniu z innymi województwami – jedną z niższych ofert cenowych. Wprowadzenie nowego cennika biletów z pewnością spowodowane jest największym od niemal dwudziestu lat wzrostem inflacji, podwyżką cen paliw, energii elektrycznej czy kosztów usług. Informacje o cenach biletów, które zaczną obowiązywać 2 listopada można znaleźć TUTAJ.

Granica polsko-białoruska. Służby Łukaszenki przygotowują imigrantów do sforsowania granicy

QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o klasykę horroru. Nie bój się, że zrobisz błąd!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jak miała na imię budząca grozę laleczka?