Cracovia Maraton bieg

i

Autor: Szymon Gruchalski/archiwum ZIS

Wiadomości

Cracovia Maraton odbędzie się w innym terminie. ZIS podał już konkretną datę

2024-01-26 8:43

Ważne informacje dla osób, które planują uczestniczyć w Cracovia Maratonie 2024. Największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce został przesunięty na inny termin z powodu wyznaczenia daty wyborów samorządowych. Co ważne, korekcie uległ również planowany termin Cracovia Półmaratonu Królewskiego 2024.

Cracovia Maraton 2024 przełożony na inny termin. Kiedy odbędzie się bieg?

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie poinformował o zmianach w dwóch największych biegach Królewskiej Triady Biegowej w 2024 roku. Powodem jest ogłoszenie terminu przeprowadzenia wyborów samorządowych, które odbędą się 7 i 21 kwietnia bieżącego roku. W związku z tym, 21. Edycja Cracovia Maratonu została zaplanowana na dzień 14 kwietnia. Co istotne, zmianie ulega również termin 10. edycji Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Pierwotnie termin wydarzenia ustalono na dzień 6 października, jednak krakowski bieg koliduje z Silesia Maratonem, w związku z czym 10. Cracovia Półmaraton Królewski odbędzie się 20 października 2024 roku. ZIS poinformował również o zaktualizowanej wersji regulaminu, z którą można zapoznać się pod tym linkiem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz regulaminem imprezy (rozdz. XI ust. 6 Regulaminu), w związku z wprowadzeniem istotnej zmiany Regulaminu, jaką jest zmiana daty imprezy, uczestnicy, którzy dokonali już zgłoszenia mają prawo rezygnacji z udziału w ciągu 14 dni od  ogłoszenia nowego Regulaminu – informuje ZIS.

Zawodnicy, którzy chcą zrezygnować z udziału w imprezach biegowych powinni wysłać wyraźne oświadczenie na adres e-mail: zapisy@zis.krakow.pl.

Zwrot opłaty nastąpi po weryfikacji zgłoszenia o rezygnacji z udziału w biegu do 20 dni roboczych od daty złożenia prawidłowego oświadczenia. Środki zostaną zwrócone na rachunek bankowy, z którego dokonana została płatność, z wyjątkiem opłat startowych, do których zostały wystawione faktury na firmę/stowarzyszenie/klub, w takim przypadku, zwrot zostanie dokonany na rachunki tych podmiotów. Po dokonaniu zwrotu opłaty zawodnik zostanie usunięty z listy startowej – czytamy w komunikacie ZIS-u.

Cracovia Maraton. Tak wyglądały zmagania w 2023 roku! 

Aleksandra Hamkało w ogniu pytań!