pranie

i

Autor: Pixaby Czy można dostać mandat za pranie na balkonie?

ciekawostki

Czy za wieszanie prania na balkonie można dostać mandat? Przepisy mówią jasno!

2024-04-22 9:20

Czy za wieszanie prania na balkonie można dostać mandat? Część osób może się nad tym zastanawiać. Bowiem, kto z nas nie umieszcza mokrych ubrań, ręczników czy pościeli na suszarce bądź sznurkach na balkonie. Niewielu jednak zastanawia się, że możemy mieć z tego przykre konsekwencje. Czy za pranie na balkonie można dostać mandat? Przepisy mówią jasno!

Czy za wieszanie prania na balkonie można dostać mandat? Przepisy mówią jasno!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Pogoda za oknem coraz częściej nas rozpieszcza. Przed nam kolejne dni ze słońcem oraz coraz wyższą temperaturą. To idealny czas nie tylko na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Piękna pogoda ułatwia też domowe obowiązki, jak np.... pranie! W jaki sposób? Wyprane ubrania nie muszą być rozwieszane w domu, ale swobodnie mogą schnąć przykładowo na balkonie. Ale czy na pewno? Okazuje się, że wieszanie prania na balkonie możemy otrzymać mandat!

Mandat za wieszanie prania na balkonie. Ile wynosi? Kiedy go otrzymamy?

Czy za wieszanie prania na balkonie dostaniemy mandat? Okazuje się, że tak! Jednak chodzi o konkretny przypadek. Jaki? Kiedy możemy spodziewać się mandatu za pranie na balkonie? Umieszczanie "zbyt mokrego" ubrania, z którego cieknie woda, może poskutkować mandatem do 500 zł lub karą nagany. Decyduje o tym "walor estetyczny" z art. 75. § 1 KW.

Czego nie wolno robić na balonie? Lista jest długa!

Wieszanie mokrego prania, z którego cieknie woda to nie jedyne przewinienie, za które możemy zostać ukarani mandatem. Lista rzeczy, których nie wolno robić na balkonie jest dość pokaźna. O jakie występki chodzi dokładnie? Zerknijcie do naszej galerii poniżej!

Mistrzostwa PIerwszej Pomocy w Starym Sączu