Mycie auta

i

Autor: pexels.com

Porady

Czym i jak dobrze umyć samochód? Ten domowy środek do mycia pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń!

2024-06-18 14:39

Czym i jak dobrze umyć samochód? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców. Nic dziwnego, bowiem umycie pojazdu domowym sposobem nie należy do najłatwiejszych czynności. Okazuje się jednak, że na TikToku w ostatnim czasie ujawniono przepis na tani środek do mycia auta, który poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. O co konkretnie chodzi? Już tłumaczymy.

Czym i jak dobrze umyć samochód? Poznaj ten tani domowy środek, który wygra walkę z brudem

W internecie nie brakuje środków do czyszczenia samochodu. I o ile w niektórych przypadkach specjalistyczne środki dają radę, tak czasami wiele tego typu zakupów okazuje się totalnie bezużyteczna. Na TikToku w ostatnim czasie pojawił się jednak prosty przepis na tani i domowy środek do mycia auta, który potrafi sobie z niemal każdym zabrudzeniem.

Sposób na mycie auta z TikToka. Bez trudu poradzi sobie z brudem

Na TikToku eksperci polecają domowy patent na czyszczenie auta. Ich zdaniem jest on znacznie lepszy od specjalistycznych środków, dostępnych w internecie czy w sklepach. O co chodzi? Wystarczy użyć mydła w płynie, połączonego z płynem do mycia naczyń. Powstała mieszanka świetnie radzi sobie z zabrudzeniami, zwłaszcza tłustymi oraz tymi, które już długo są na karoserii. Trzeba jednak pamiętać, że stosowanie takiego domowego specyfiku jest ryzykowne. Można bowiem zniszczyć lakier, w przypadku zbyt długiego szorowania. Płyn do mycia naczyń ma w sobie ocet, który może spowodować korozję. W związku z tym można używać tej mieszanki, jednak trzeba być ostrożnym.

Tani domowy środek do czyszczenia auta. Czego unikać?

Na TikToku niektórzy eksperci polecają też stosowanie mleczka czyszczącego, które najczęściej używane jest przy sprzątaniu łazienek. Stanowczo odradzamy stosowanie tego specyfiku. Mleczko czyszczące ma w sobie substancje ścierne, które mogą zniszczyć lakier i elementy plastikowe auta. Jeśli nie chcecie więc porysować swojego auta z powodu korzystania z niewłaściwych środków czystości, lepiej odpuścić tego typu zabiegi i sięgnąć po sprawdzone środki lub po prostu udać się na specjalistyczną myjnię.

Jakie grzyby zbierać w czerwcu? Te gatunki są najbardziej pożądane!

Wielki quiz wiedzy o znakach drogowych. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak drogowy?
Znak drogowy