Powrót zimy w marcu 2023

i

Autor: Pixaby/screen wxcharts Powrót zimy w marcu 2023

pogoda

Drastyczna zmiana pogody. Zima nie powiedziała ostatniego słowa

2023-03-24 16:10

Ostatnie dni w wielu miejscach rozpieszczały nas słońce oraz dość wysokimi jak na marzec temperaturami. Niestety zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Do Polski zbliża się ochłodzenie. Chwyci mróz oraz znów pojawią się opady śniegu.

Pogoda na weekend [26-26.03]

We wtorek mieliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Pogoda w Polsce w wielu miejscach dopisywała. Na termometrach zobaczyliśmy 17 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach ciepła masa powietrza cały czas utrzymywała się nad Polską. Na południu Polski temperatura wystrzeliła nawet na ponad kresek. Tak było m.in. w Tarnowie czy Nowym Sączu.

Okazuje się jednak, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Czeka nas drastyczna zmiana pogody. Do Polski napływa chłodny front. Już w piątek, 24 marca w większości kraju pada deszcz, a na termometrach maksymalnie zobaczymy 12 st. C. W sobotę możemy spodziewać się na przemian przejaśnień oraz przelotnych opadów deszczu, które chwilami mogą być obfite. Mogą też pojawić się burze z gradem. Najcieplej będzie na wschodzie i południu kraju - ok. 14 st. C. Najzimniej na północnym zachodzie - 8 st. C.

W niedzielę pogoda będzie wyglądać podobnie, spadnie jednak temperatura. Na południu ok. 13 st. C, na północy zaledwie 5 st. C.

Zima wraca do Polski. Jaka czeka nas pogoda?

Początek przyszłego tygodnia upłynie pod znakiem zimy. W nocy chwyci mróz - do -5 st. C. W ciągu dnia temperatura podskoczy tylko do kilku stopni powyżej zera. Będzie padać deszcz, a miejscami deszcz ze śniegiem. We wtorek po obudzeniu możemy zobaczyć zabielone krajobrazy. Niebezpiecznie zrobi się również na drogach, pojawi się na nich śnieg i lód.

W Krakowie powstało… osiedle dla jeży!

Czechy droższe od Polski? Sprawdzamy ceny w sklepach