Policja

i

Autor: policja.pl

Uwaga kierowcy! W czwartek policja przeprowadzi wzmożone kontrole na drogach!

2020-02-27 7:30

W czwartek, 27 lutego możecie spodziewać się większej liczby patroli na drogach. Policja przeprowadzi bowiem działania kontrolno-prewencyjne "Prędkość". Funkcjonariusze zwrócą przede wszystkim uwagę na pojazdy poruszające się z nadmierną szybkością.

Przekraczanie prędkości podczas jazdy jest jednym z głównych czynników, powodujących wypadku na drogach. Często kończą się one śmiercią uczestników kolizji. Nadmierne przemieszczanie się zagraża nie tylko kierowcą, ale także pieszym. Pamiętajmy, że nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy.

Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Dużą rolę odegrają policjanci z grupy "SPEED". Ich głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniem na drodze, w tym także przekraczaniu prędkości. Funkcjonariusze na służbie będą używali najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Pamiętajmy, że prędkość zawsze musi być dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Cavaliada Tour w Krakowie
Sonda
Największe koncerty w Polsce w 2020 roku. Na który z nich się wybierasz?