działkowcy

i

Autor: Marcin Czechowicz, projekt ogrodu: GREEN STUDIO Działkowcy

Wiadomości

Działkowcy muszą przygotować się na duże wydatki. Nowe opłaty mogą zrujnować ich portfele

2024-05-20 11:27

Polscy działkowcy muszą przygotować się na trudne czasy, jakie dla nich nadchodzą. Wszystko z powodu podwyższonych rachunków za prąd, które zostaną wkrótce wprowadzone w życie. Polski Związek Działkowców postanowił zareagować na nowe opłaty i wystosował specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Wyższe opłaty za prąd na działkach. Polacy muszą przygotować się na duże wydatki

Działkowcy w ostatnim czasie rozliczali zużycie energii elektrycznej za pomocą zamrożonych cen z 2022 roku. Teraz jednak ma się to zmienić. Z informacji przedstawionych przez PZD wynika, że działkowcy w 2024 roku będą musieli płacić znacznie wyższe opłaty za prąd. W pierwszym półroczu bieżącego roku opłata będzie niższa jedynie w przypadku zużycia 125 kWh. W przypadku przekroczenia tej kwoty, działkowcy będą musieli zapłacić wyższą stawkę, która jest tożsama z aktualnymi cenami rynkowymi energii.

Polski Związek Działkowców postanowił zareagować na nowy sposób rozliczania zużycia energii elektrycznej. PZD ma co do niego wątpliwości i postanowił wydać specjalny komunikat w tej sprawie. "Niestety o ile w całym 2023 roku na działkę przypadało 250 kWh, to w pierwszej połowie 2024 roku kwota została zmniejszona do 125 kWh. Ustalono, że po przekroczeniu kwoty 250 kWh (według wskazań podlicznika), działkowiec był rozliczany za dalsze zużycie według ceny rynkowej energii wyznaczonej przez dostawcę zewnętrznego wobec ROD w 2023 roku. Ustalono, że po przekroczeniu kwoty 250 kWh (według wskazań podlicznika), działkowiec był rozliczany za dalsze zużycie według ceny rynkowej energii wyznaczonej przez dostawcę zewnętrznego wobec ROD w 2023 roku" - czytamy w oświadczeniu.

Działkowcy będą musieli płacić więcej za prąd. Tanio już było

Rachunki za prąd w najbliższym czasie pójdą więc mocno do góry. Wiele wskazuje więc na to, że działkowcy muszą przygotować się na głębsze sięgnięcie do kieszeni. Tanio już było i w najbliższym czasie nie ma widoków na to, aby opłaty za energię elektryczną na Rodzinnych Ogrodach Działkowych uległy zmianie.

20. Marsz Równości w Krakowie. Tęczowy tłum przeszedł przez miasto. Tak bawili się krakowianie i krakowianki

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie