Dzień Dziecka Kraków MPK

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Wiadomości

Dzień Dziecka w Krakowie. Na nudę nie będzie można narzekać!

2024-06-02 9:04

Dzień Dziecka 2024 w Krakowie to z pewnością wydarzenie, na które wraz z rodzicami czekają najmłodsi mieszkańcy miasta. W sobotę, 1 czerwca i w niedzielę, 2 czerwca w stolicy Małopolski odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, na które zdecydowanie warto się wybrać. Zobaczcie, co będzie się działo w Krakowie na Dzień Dziecka 2024.

Dzień Dziecka 2024 w Krakowie. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

Co będzie się działo w Dzień Dziecka 2024 w Krakowie? To pytanie z pewnością zadają sobie rodzice i najmłodsi mieszkańcy miasta, dla których instytucje kultury przygotowały w tym roku wiele atrakcji. Kiedy wypada Dzień Dziecka 2024? Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto ustanowione w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca. W Krakowie z okazji Dnia Dziecka 2024 organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak rodzinny piknik literacki, urodziny Centrum Kongresowego ICE czy Dzień Dziecka organizowany w zajezdni tramwajowej MPK. Zobaczcie, co będzie się działo w Krakowie w Dzień Dziecka 2024.

Krakowski Dzień Dziecka 2024. PROGRAM

W Krakowie w Dzień Dziecka 2024 z pewnością nie będzie można narzekać na nudę. Poniżej można zapoznać się z wydarzeniami, które będą organizowane w mieście.

Rodzinny piknik literacki, Biblioteka Kraków, 1 czerwca

W programie m.in. występy dla dzieci, gala wręczenia Nagrody Żółtej Ciżemki, spotkanie z Justyną Bednarek i Niką Jaworowską-Duchlińską czy warsztaty plastyczne. Szczegóły dostępne są tutaj.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, 1 czerwca

Dzień Dziecka 2024 w Krakowie to również ciekawa oferta Bunkra Sztuki. Odbędzie się tam m.in. czytanie performatywne, rodzinne oprowadzanie po wystawie „Daj mi wszystko”, gra terenowa oraz przygotowana „Stacja Kreacja”. Szczegóły dostępne są tutaj.

Muzeum Krakowa, 1-2 czerwca

W Muzeum Krakowa Dzień Dziecka organizowany będzie pod hasłem „Kraków kołem się toczy”. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, takich jak warsztaty szopkarskie, pirograficzne, plecenie wianków czy pokaz kultowych bajek. Szczegóły dostępne są tutaj.

Nowohuckie Centrum Kultury, 1 czerwca

W NCK odbędą się zajęcia na czterech wydziałach Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci. Na najmłodszych czekają m.in. roboty, eksperymenty z suchym lodem, zabawa z czasem czy detektywistyczna wyprawa do dżungli. W centrum odbędzie się również koncert zespołu Czereśnie. Szczegóły dostępne są tutaj.

Muzeum Inżynierii i Techniki, 1 czerwca

W Muzeum Inżynierii i Techniki odbędzie się wspólne oglądanie bajek przy użyciu rzutnika z lat 80., a także rodzinna gra na wystawie „Miasto. Technoczułość”. Będzie również kreatywne budowanie w Strefie Klocków, a także atrakcje w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Szczegóły dostępne są tutaj.

Dzień Dziecka 2024 w zajezdni tramwajowej MPK Kraków

Podczas nadchodzącego Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć również oferty krakowskiego MPK. Tradycyjnie zajezdnia ugości najmłodszych mieszkańców miasta, oferując m.in. prowadzenie nowoczesnego tramwaju, myjni, przystanki z atrakcjami, zabytkowe tramwaje i autobusy czy konkursy, zabawy i nagrody. Szczegóły dostępne są tutaj.

Dzień Dziecka w miejskich jednostkach pomocy społecznej

Jednostki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie jak co roku angażują się w organizację Dnia Dziecka nie tylko dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Z okazji tego święta organizowane są także pikniki rodzinne i wydarzenia integracyjne. Szczegóły dostępne są tutaj.

10. urodziny Centrum Kongresowego ICE Kraków

Już 1 czerwca z okazji 10. rocznicy otwarcia obiektu moc atrakcji dla dzieci, ale i dorosłych. Wśród nich m.in. projekcja filmu „Baranek Shaun”, pokazy walki karate, zabawy i animacje, warsztaty plastyczne, a także interaktywne widowisko organizowane przez Centrum Kultury Podgórze i koncert dla całej rodziny pod hasłem „Dekada inspiracji”. Szczegóły dostępne są tutaj.

Muzyczny początek czerwca w Teatrze Groteska

Koncert piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci spektakli to propozycja Teatru Groteska na zbliżający się długi weekend. „Bajka posklejana archiwisty Jana” w reżyserii Lecha Walickiego swoją premierę będzie miała 31 maja, a 2 czerwca będzie można ją zobaczyć w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego Mateczny. Szczegóły dostępne są tutaj.

Kolonie w czasach PRL. Te wyjazdy zapamiętamy na zawsze!

Futbologia 28_05