Reprezentacja Polski

i

Autor: East News Reprezentacja Polski

Euro 2024

Euro 2024. Polacy zmieniają plany przed meczem z Francją. Probierz chce zaskoczyć rywali?

2024-06-23 17:34

Piłkarska reprezentacja Polski, przygotowująca się do wtorkowego meczu z Francją w Dortmundzie na Euro 2024, zmieniła plany dotyczące poniedziałkowego treningu. Zajęcia, które były przewidziane na tamtejszym stadionie, odbędą się ostatecznie w bazie kadry w Hanowerze.

Euro 2024. Polacy zmieniają plany przed meczem z Francją

"Skąd ta zmiana? Dlatego, że tutaj możemy spokojnie trenować i zrobić wszystko, co trzeba. Na pewno takiego jednego treningu zabrakło nam przed meczem z Austriakami, ale nic już nie zrobimy" - powiedział selekcjoner Michał Probierz. 

Już po raz drugi podczas Euro 2024 biało-czerwoni będą ćwiczyć dzień przed meczem w swojej bazie, czyli w akademii Hannoveru 96.

Podobnie było przez inauguracyjnym spotkaniem z Holandią w Hamburgu, ale wówczas kadra nie miała wyjścia. Nie mogła trenować na stadionie HSV (Holendrzy również) z uwagi na konieczność oszczędzania tamtejszej murawy. 

Teraz, jak przyznał selekcjoner, a potwierdził rzecznik reprezentacji Emil Kopański, chodzi po prostu o komfort piłkarzy. Po treningu cała drużyna uda się autokarem do Dortmundu, a Probierz i jeden z zawodników weźmie tam udział w konferencji prasowej. 

Tymczasem niedzielne zajęcia w akademii Hannoveru 96 były tradycyjnie otwarte dla mediów tylko przed kwadrans, ale nieco różniły się od tych z poprzednich dni. Wpuszczono bowiem niewielką grupkę kibiców, którzy już długo wcześniej czekali pod bramą na przyjazd piłkarzy. 

Radość fanów była podwójna - nie tylko mogli zobaczyć na żywo podopiecznych Probierza, ale również zebrać sporo autografów. 

Euro 2024. Polacy odpadli z turnieju. Kiedy zagrają z Francją?

Porażki z Holandią 1:2 oraz z Austrią 1:3 sprawiły, że biało-czerwoni - bez względu na wyniki ostatniej kolejki - zajmą czwarte miejsce w grupie D. 

Początek wtorkowego meczu z Francją o godz. 18.

Michał Probierz na meczu Polska-Holandia

Z jakiego kraju pochodzi ta marka samochodów? Wielki quiz dla prawdziwych ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego kraju pochodzi marka FIAT?