Ferie zimowe zostaną odwołane?  Wiceszef MEiN stawia jeden warunek

i

Autor: Pixaby Ferie zimowe 2022 znów w jedym terminie?! Czeka nas powtórka sprzed roku?

Ferie zimowe 2021 odwołane? Czy w tym sezonie będziemy musieli zrezygnować z wyjazdów?

2020-10-20 10:34

Czy ferie zimowe w tym sezonie się nie odbędą? Niestety ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce wiele na to wskazuje. Wciąż rośnie liczba zakażonych, a to oznacza, że wkrótce mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia m.in. dla branży turystycznej. - Możemy tylko planować najbliższe dni. Natomiast to, co będzie za kilka tygodni, czy miesięcy jest w 100 proc. uzależnione od rozwoju epidemii w Polsce - mówi wiceminister ds. rozwoju.

Spis treści

  1. Ferie zimowe odwołane? Branża turystyczna w górach mocno zaniepokojona
  2. Ferie zimowe się nie odbędą? W górach mało rezerwacji
  3. Czy ferie zimowe się odbędą? Wiceminister ds. rozwoju nie ma dobrych informacji

Ferie zimowe odwołane? Branża turystyczna w górach mocno zaniepokojona

W tym sezonie ferie zimowe może nam popsuć nie tylko brak śniegu. Okazuje się, że wypoczynek, który wiele osób spędza w górach, może w ogóle nie dojść do skutku. Ferie zimowe w tym sezonie mogą zostać całkowicie odwołane! To wszystko przez pandemię koronawirusa, która nie tylko nie zwalnia w naszym kraju, ale coraz mocniej się rozwija. Niepokoi to nie tylko dzieci i ich rodziców, ale również Górali.

Plakaty z lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Niezwykła wystawa w Tarnowie

Ferie zimowe się nie odbędą? W górach mało rezerwacji

Okazuje się, że na Podhalu notuje się bardzo mało rezerwacji w porównaniu z zeszłymi latami. Nie chodzi jednak tylko o ferie zimowe, ale również o Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwestra. W zeszłym roku w październiku znalezienie wolnego domku czy sensownego pokoju w dobrej cenie graniczyło z cudem. W tym sezonie jest zupełnie inaczej.

O ile w zeszłym roku o tej porze okres świąteczno-sylwestrowy był praktycznie wyprzedany w większości obiektów zakopiańskich, tak w tym roku to zainteresowanie gdzieś tak bardzo powoli dopiero się pojawia. Powoli spływają rezerwacje, goście bardziej badają grunt, pytają o oferty, nie dokonując finalnie tych rezerwacji - mówi Wojciech Budzowski, dyrektor hotelu w Zakopanem.

Pod znakiem zapytania stoją również inne wielkie imprezy, organizowane w górach. To np. zabawa sylwestrowa pod gołym niebem czy Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Słodki quiz. Rozpoznasz słodycze na zdjęciach? To nie takie proste, jak myślisz!

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu znajduje się garść:
Słodki quiz. Rozpoznasz słodycze na zdjęciach? To nie takie proste, jak myślisz!

Czy ferie zimowe się odbędą? Wiceminister ds. rozwoju nie ma dobrych informacji

Jak podkreślił Andrzej Gut-Mostowy- wiceminister ds. rozwoju problemem są nie tylko obostrzenia, które mogą zostać nałożone w każdej chwili, ale również niechęć turystów do wyjazdów. Przedstawiciel rządu stwierdził również, że planowanie odległych wyjazdów, jak np. ferie zimowe nie ma w tej chwili większego sensu.

Jeżeli nawet nie będziemy mieć pewnych obostrzeń administracyjnych, jeśli chodzi o poruszanie się, czy o funkcjonowanie branży turystycznej, to jest pewne uprzedzenie konsumentów. Możemy tylko planować na najbliższe dni. Natomiast to, co będzie za kilka tygodni, czy miesięcy jest w 100 proc. uzależnione od rozwoju epidemii w Polsce - mówi Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister ds. rozwoju.

Posłuchaj o bólu przy przełykaniu i przyczynach jego powstawania. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.