Pociąg z Krakowa do Zakopanego

i

Autor: Dariusz Jędrzejewski

ferie zimowe 2024

Ferie zimowe 2024. Bilety kolejowe za 1 zł. Gdzie będzie można pojechać?

2024-02-13 9:41

W okresie ferii zimowych - od 10 do 25 lutego - dzieci i młodzież szkolna w Małopolsce będzie mogła skorzystać z „Małopolskiego biletu na ferie”, który uprawnia do przejazdów za 1 zł pociągami regionalnymi organizowanymi przez samorząd województwa.

Ferie zimowe 2024. Bilety kolejowe za 1 zł dla dzieci i młodzieży

Jak przekazał we wtorek wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka, zarząd regionu podjął decyzję o wprowadzeniu „Małopolskiego biletu na ferie”, aby zachęcić do korzystania z transportu kolejowego oraz rozpropagować kolej jako ekologiczny środek transportu wśród dzieci i młodzieży.

Zgodnie z założeniami akcji dzieci i młodzież w Małopolsce w czasie ferii, czyli od 10 do 25 lutego, będzie mogła korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów wszystkimi pociągami uruchamianymi przez przewoźników kolejowych na terenie województwa. Opłata za bilet wyniesie 1 zł, niezależnie od długości trasy.

Oferta jest dostępna dla wszystkich dzieci. Bez opłat podróżować będą maluchy do 4. roku życia. Dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego będą mogły skorzystać na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna o wieku dziecka. Natomiast dzieci i młodzież od rozpoczęcia przygotowania przedszkolnego aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej będą musiały okazać ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu - wyjaśnił Smółka.

Jak zaznaczył, bilet wydany w ramach tej oferty będzie ważny przez cały dzień, do godz. 24, i będzie uprawniał do wielokrotnych przejazdów w ramach sieci połączeń Województwa Małopolskiego.

Bilety będą honorowane w pociągach Kolei Małopolskich, Polregio oraz w pociągach osobowych Kolei Śląskich na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane. Będą one również akceptowane w przypadku przejazdów autobusami Małopolskich Linii Dowozowych, organizowanych przez Koleje Małopolskie.

Ferie w Zakopanem? Najlepsze memy o wyjazdach w góry!

Tak politycy spędzają ferie