hotel

i

Autor: Pixaby

Górale komentują zamknięcie hoteli i stoków. "Obawiam się, że to nie skończy się 17 stycznia"

2020-12-18 8:55

Hotele i stoki narciarskie całkowicie zamknięte. Taką decyzję ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas czwartkowej konferencji prasowej. To bardzo duży cios dla branży turystycznej na Podhalu. Właściciele tamtejszych ośrodków nie kryją niezadowolenia.

Hotele i stoki narciarskie zamknięte. Rząd wydał rozporządzenie

W czwartek, 18 grudnia Adam Niedzielski ogłosił wprowadzenie kwarantanny narodowej w Polsce. Ta obowiązywać będzie od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku. W związku z tym czekają nas liczne ograniczenia. Część obostrzeń zostanie zaostrzonych, zostaną też wprowadzone nowe. Jakie? O kwarantannie narodowej przeczytacie tutaj:

Kwarantanna narodowa w Polsce. Co to oznacza? Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone?

Ważną informacją jest również całkowite zamknięcie hoteli. Od 28 grudnia nie będzie można udać się do nich w podróż służbową. Zamknięte zostaną również stoki narciarskie.

ESKA XD #012

Zamknięcie hoteli i stoków narciarskich. Przedstawiciele branży z Podhala komentują

Zamknięcie hoteli oznacza, że Zakopane podczas Sylwestra będzie puste. Nikt nie przyjedzie także na ferie zimowe, które przypomnijmy, w tym roku odbywać się będą dla wszystkich dzieci w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia 2021. Górale załamują ręce i podkreślają, że to ogromny cios dla branży. Tym bardziej że okres świąteczno-noworoczny stanowił 30 proc. wszystkich zimowych dochodów firm.

Czarny czwartek. Jeszcze więcej firm się zamknie, jeszcze więcej firm będzie u kresu swojej działalności. Za tym pójdą ogromne zwolnienia pracownicze. Możemy tylko apelować o to, by środki pomocowe, które muszą popłynąć do firm dawały możliwość jakiegokolwiek przetrwania - mówi Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Na chwilę obecną, co najmniej te dwa najbardziej "przychodogenne" terminy, czyli Sylwester i Święta mamy praktycznie wyłączone. Ferie, jak wiemy także. Patrząc na to, co się dzieje i jakie środki są podejmowane, obawiam się, że może to się nie skończyć 17 stycznia - dodaje Wojciech Budzowski, dyrektor generalny jednego z luksusowych hoteli w Zakopanem.

Właściciele stoków narciarskich pod Tatrami zapowiadają, że w czasie zamknięcia będą wciąż naśnieżali stoki - by były one gotowe na 18 stycznia, gdy znów będą mogły działać.

Posłuchaj o właściwościach olejku jojoba i jego zastosowaniu w kosmetyce. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania?

Pytanie 1 z 14
Na początek coś łatwego. Hamburgery to wynalazek z:
Hamburger