Paula Gorycka

Autor: PAP/EPA/ERIK S. LESSER

Paula Gorycka nie zachwyciła w Paryżu. Krakowianka zdublowana

2024-07-28 16:38

Urodzona w Krakowie reprezentantka Polski Paula Gorycka w niedzielę, 28 lipca wystartowała w wyścigu kobiet w kolarstwie górskim na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Krakowianka nie będzie jednak dobrze wspominała zawodów, w których zajęła odległą, 27. lokatę. Złoty medal zdobyła Francuzka Pauline Ferrand-Prevot.

Igrzyska olimpijskie 2024. Krakowianka żegna się z Paryżem

W niedzielę, 28 lipca odbyła się jedyna w programie igrzysk olimpijskich 2024 konkurencja kolarstwa górskiego – cross-country. W zawodach wzięła udział pochodząca z Krakowa Paula Gorycka. Polka została zdublowana i zakończyła wyścig na 27. pozycji. Złoty medal wywalczyła reprezentantka Francji Pauline Ferrand-Prevot - wielokrotna złota medalistka mistrzostw świata, a w 2014 roku w Ponferradzie najlepsza w wyścigu ze startu wspólnego w... kolarstwie szosowym. Rok później zajęła też pierwsze miejsce w MŚ w kolarstwie przełajowym.

W niedzielę reprezentantka gospodarzy pokonała siedem okrążeń olimpijskiej, 4,4-kilometrowej trasy na wzgórzu Colline d’Elancourt w czasie 1:26.02 i uzyskała 2.57 przewagi nad Amerykanką Haley Batten i 3.02 nad Szwedką Jenny Rissveds. Przez długi czas na pozycji medalowej jechała inna Francuzka Loana Lecomte, ale później uległa wypadkowi, w wyniku którego na chwilę straciła przytomność.

Spośród medalistek poprzednich igrzysk - w Tokio - na starcie w niedzielę stanęła tylko wicemistrzyni olimpijska Sina Frei, ale tym razem występ jej się nie udał. Szwajcarka zajęła dopiero 21. pozycję. Na poniedziałek zaplanowano rywalizację mężczyzn z udziałem m.in. Krzysztofa Łukasika.

Justin Timberlake w Polsce. Fani artysty czekali pod Tauron Arena Kraków od białego rana!