W tym roku wybierasz się na ślub, wesele i nie wiesz, ile pieniędzy podarować parze młodej? Sprawdziliśmy, ile 2024 roku daje się w kopertę.

i

Autor: pixabay

Ślub

Ile świadek powinien dać w kopercie na wesele w 2024 roku? Stawki cały czas rosną w górę

2024-05-16 7:40

Wiele osób przed pójściem na wesele zastanawia się, ile pieniędzy wypada włożyć do koperty. Co roku stawki się zmieniają, głównie z powodu szalejącej inflacji. Z szacunków wynika, że w 2024 roku średni koszt wesela na sto osób wynosi około 90 tysięcy złotych. Ile zatem powinno włożyć się do koperty, będąc świadkiem? Szczegóły w naszym artykule.

Ile włożyć do koperty na wesele 2024? To zależy od kilku czynników

Z danych przygotowanych przez agencję Grzymała Weddings&Events wynika, że średni koszt wesela na sto osób w 2024 roku wynosi około 90-100 tys. złotych. W przeliczeniu na osobę samo przyjęcie weselne szacowane jest nawet na 500 złotych, a do tego należy doliczyć także tort, alkohol oraz inne dodatkowe atrakcje. Tym samym średnia cena za talerzyk poszła mocno w górę, bowiem rok temu wynosiła ona od 300 do 400 złotych. A to zapewne dopiero początek podwyżek.

Ile włożyć do koperty? To pytanie wydaje się zasadne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy tak naprawdę nie znamy dokładnych kosztów organizacji wesela. Generalnie warto jednak mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie stać nas, aby włożyć do koperty duży plik banknotów, lepiej odpuścić. Z szacunków wynika, że rodzina wkłada do koperty od 1000 zł wzwyż. Chrzestni potrafią z kolei zainwestować nawet do 1500 zł. Znajomi natomiast wkładają do koperty, według uśrednionych szacunków, około 800 złotych.

Ile świadek powinien włożyć do koperty na wesele 2024?

Świadkowie pełnią jedną z najważniejszych roli w trakcie wesela. Nic dziwnego, że ich wkład, jeśli chodzi o koperty jest największy, bowiem z uśrednionych szacunków wynosi on nawet 2000 zł wzwyż. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko tak naprawdę zależy od konkretnej osoby i wybierając się na wesele, nie musimy się popisywać i wkładać do koperty kwot, na które nas nie stać.

Kraków będzie miał nową atrakcję. Odbudują wiktoriańską oranżerię

Jared Leto zagrał na krakowskim rynku! "Morning walk with some friends"