Nosal, Tatry, szlak

i

Autor: mywildside.pl / Wikimedia Commons

Wiadomości z regionu

Koniec remontu. Popularny szlak w Tatrach znów otwarty

2024-07-10 15:20

W środę, 10 lipca ponownie otwarto dla turystów popularny zielony szlak na Nosal w Tatrach – informuje Tatrzański Park Narodowy. Remont szlaku turystycznego wiodącego od Polany Kuźnickiej na Szczyt Nosala trwał od 22 czerwca.

Tatry. Szlak na Nosal otwarty po remoncie

Po remoncie, od środy, 10 lipca ponownie został otwarty dla turystów popularny zielony szlak na Nosal – informuje Tatrzański Park Narodowy.

Remont szlaku turystycznego, prowadzącego od tamy przy Polanie Kuźnickiej na szczyt Nosala i dalej na Nosalową Przełęcz, trwał od 22 czerwca.

W Tatrach panuje słoneczna pogoda, ale popołudniami występują burze. Warunki do uprawiania turystyki są dobre. Niewielkie płaty śniegu zalegają jeszcze na szlaku na Rysy oraz na Wrota Chałubińskiego. Planując wyprawy w te miejsca należy mieć ze sobą odpowiedni sprzęt jak raki, czekan i kask.

Na żółtym szlaku, pomiędzy Halą Ornak a Przełęczą Iwaniacką oraz na zielonym szlaku pomiędzy Halą Gąsienicową a Równią Waksmundzką, są uszkodzone mostki. Do czasu ich naprawy należy zachować szczególną ostrożność pokonując te miejsca.

Najwyżej położone boisko w Polsce leży w Małopolsce. Widoki są niesamowite

Pokój_Zbrodni Natalia z Gortatowa