laboratorium

i

Autor: pixnio.com

Koronawirus Małopolska: kolejny duży skok zachorowań. Cztery osoby w stanie ciężkim

2020-03-29 10:30

Ministerstwo Zdrowia informuje o 79 nowych zakażeniach koronawirusem w naszym kraju. Aż 11 przypadków dotyczy woj. małopolskiego. Kim są nowi zarażeni? Sprawdźcie w naszym artykule.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia nowe zakażenia dotyczą 22 osób z woj. śląskiego, 12 z woj. lubelskiego, 12 z woj. opolskiego, 11 z woj. małopolskiego, 10 z woj. warmińsko-mazurskiego, sześciu z woj. świętokrzyskiego, dwóch z woj. wielkopolskiego, dwóch z woj. zachodniopomorskiego, oraz po jedenj osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Niestety Ministerstwo Zdrowia informuje także o kolejnej ofierze. To 75-letni mężczyzna ze szpitala w  Bytomiu, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie na COVID-19 w naszym kraju zachorowało już 1717 osób. 19 zmarło.

Koronawirus w Małopolsce: 11 nowych potwierdzonych przypadków

Jak podało Biuro Wojewody Małopolskiego, nowe zachorowania dotyczą:

  • 5 osób z Krakowa (1 kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku, 1 młody mężczyzna oraz 1 niepełnoletni),
  • 4 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta),
  • 1 osoba z powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku),
  • 1 osoba z Tarnowa (starsza kobieta).

 

Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 9 przebywa w izolacji domowej.

Koronawirus w Małopolsce: rekordowa liczba osób w kwarantannie

 
Jak podało Biuro Wojewody Małopolskiego, obecnie w kwarantannie znajduje się 15 461 osób. 3194 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Posłuchaj, co pacjent onkologiczny musi wiedzieć o koronawirusie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus w Małopolsce: co wiemy o wszystkich zarażonych?

Najmłodsza zakażona osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa, później powiatu wielickiego i powiatu krakowskiego. Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat, a także 51-60 i 61-70 lat.

Aktualnie najczęściej źródłem zakażenia jest kontakt z potwierdzonym przypadkiem. Część osób zakaziła się, przebywając za granicą: we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii, a także z Niemczech czy w Meksyku.

Policja w Krakowie apeluje o pozostanie w domach
Sonda
Jaki jest Twój najlepszy sposób na walkę z domową nudą?