Pacjent z podejrzeniem KORONAWIRUSA w Nowym Sączu. Już wiadomo co z nim dalej będzie!

i

Autor: Darko Stojanovic/cc0/pixabay Badania próbek wysłanych do warszawskiego laboratorium dadzą odpowiedź na pytanie: czy mężczyzna jest zakażony koronawirusem?

Koronawirus w Małopolsce? Są już wyniki badań pacjenta z Nowego Sącza

2020-02-17 12:00

W piątek do szpitala w Nowym Sączu trafił pracownik lotniska, u którego stwierdzono podejrzenie groźnego koronawirusa z Chin. Wyniki jego badań wróciły już z Warszawy. Jaki jest stan pacjenta?

Mężczyzna do szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu zgłosił się w miniony piątek z wysoką gorączką i dusznościami. Placówka natychmiast wszczęła wszystkie konieczne procedury. Od mężczyzny pobrano wymazy m.in. na obecność koronawirusa. Zostały one skierowane do badania do Warszawy.

Dodatkowo zdezynfekowano i zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy placówki w Nowym Sączu. Wszelkie karetki kierowane były do innych pobliskich szpitali: w Krynicy, Gorlicach i Limanowej. Wszystko to, by w przypadku potwierdzenia koronawirusa zmniejszyć ryzyko jego rozprzestrzenienia.

W poniedziałek pojawiły się wyniki badań pracownika lotniska. Okazuje się, że nie jest to koronawirus. Mężczyzna wciąż przebywa jednak w szpitalu. Ma zostać przeniesiony na oddział internistyczny.

Według najnowszych informacji na całym świecie zarażonych koronawirusem jest już ponad 71 tysięcy osób. Zmarło 1775. Pierwszą ofiarę śmiertelną w Europie potwierdziły w weekend francuskie władze. W Polsce jak dotąd nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia koronawirusem.