W Krakowie rusza wakacyjna, plenerowa akcja szczepień! Gdzie zaszczepić się w ten weekend?

i

Autor: SHUTTERSTOCK W Krakowie rusza wakacyjna, plenerowa akcja szczepień! Gdzie zaszczepić się w ten weekend?

Kraków: Gdzie zaszczepić się w ten weekend? Rusza wakacyjna, plenerowa akcja szczepień!

2021-07-02 13:40

Gdzie zaszczepić się w ten weekend w Krakowie? Szczepienia w najbliższy weekend będą ułatwione ponieważ rusza wakacyjna, plenerowa akcja szczepień przeciw COVID-19. W każdy letni weekend w specjalnie tworzonych mobilnych punktach będzie można przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Codziennie będzie dostępnych 250 szczepionek. Gdzie zaszczepić się w pierwszy weekend lipca?

W wakacyjnej akcji szczepień w Krakowie mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Nie trzeba się rejestrować – wystarczy wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem. Jak podkreśla Urząd Miasta szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

CZYTAJ TAKŻE: Park Jerzmanowskich nie dla osób z niepełnosprawnością ruchu?

Kraków. Gdzie można się zaszczepić w pierwszy weekend lipca?

W sobotę i niedzielę (3-4 lipca) taki punkt będzie działał na Małym Rynku, od godziny 8.00 do 20.00. Akcja szczepień będzie prowadzona do wyczerpania szczepionek - każdego dnia będzie dostępnych 250 dawek. Kolejne miejsca i terminy szczepień podawane będą na bieżąco i uzależnione są od dostępności szczepionek. Jeżeli akcja będzie cieszyć się popularnością, w kolejne weekendy mobilne punkty będą organizowane w innych punktach miasta np. w Parku Jordana czy w Nowej Hucie.

Zalany tunel na Igołomskiej w Krakowie

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa