Policja znów wkroczy do komunikacji miejskiej. Kontrole na prośby PASAŻERÓW

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Policja znów wkroczy do komunikacji miejskiej. Kontrole na prośby PASAŻERÓW

Policja znów wkroczy do komunikacji miejskiej. Kontrole na prośby PASAŻERÓW!

2021-09-20 13:05

Funkcjonariuszy policji znów będzie można spotkać w autobusach i tramwajach. Przeprowadzą oni kontrole związane z przestrzeganiem reżimu sanitarnego w pojazdach. Co ciekawe, o interwencję policji poprosili sami pasażerowie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie informuje o kontrolach policji w autobusach i tramwajach. Sprawdzane będzie przestrzeganie zasad sanitarnych. Kontrole zostaną przeprowadzone na prośby pasażerów. To już kolejna taka akcja w komunikacji miejskiej w Krakowie.

W związku z prośbami pasażerów, którzy zwracają uwagę na zdarzające się przypadki podróży komunikacją miejską bez prawidłowo założonej maseczki, policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK w wybrane dni będą sprawdzać czy wszyscy stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa w tramwajach i autobusach - czytamy w komunikacie MPK w Krakowie.

Dodajmy, że osoby, które nie będą mieć na sobie maseczek, mogą zostać ukarane mandatem karnym. Dokładne dni kontroli nie zostały podane.

Raport z anteny 20.09, godz.10