WIADOMOŚCI

Pierwszy polski Moomin Shop otworzył się w Krakowie! Kultowe postacie z bajek będzie mogli zabrać do domu

2023-10-13 10:09

Muminki to ponadczasowa historia autorstwa fińskiej pisarki Tove Jansson, która przenosi zarówno dzieci, jak i dorosłych w złożony i piękny świat Doliny Muminków. Od teraz te kultowe postacie będziecie mogli spotkać także w Krakowie, gdzie na stałe zagościły. Pierwszy Moomin Shop został otwarty w samym centrum stolicy Małopolski. Sprawdźcie, jakie artykuły znalazły się w jego asortymencie.

Muminki w Krakowie. Pierwszy, polski Moomin Shop już otwarty

Muminki możemy oglądać nie tylko w książkach czy animacjach, ale też na kubkach, akcesoriach czy nawet produktach dla zwierząt. Od dzisiaj można obejrzeć i kupić Muminkowe produkty również stacjonarnie, w krakowskiej Galerii Kazimierz, gdzie otwarto pierwszy w Polsce Moomin Shop. Oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek, 12 października. Lokalni influencerzy, dziennikarze i działacze mieli okazję zapoznać się z asortymentem wieczór wcześniej, w trakcie zamkniętego eventu inaugurującego otwarcie sklepu.

— Muminki obecne są w kulturze skandynawskiej od niemal 80 lat, ale są one bliskie nie tylko Skandynawom, ale i całym pokoleniom wychowujących się na nich Polaków. Wierzymy, że przedstawiane w nich wartości są ponadczasowe, a stojące za nimi idee wnoszą wiele wartości zarówno do życia najmłodszych, jak i osób dorosłych i starszych. W kolejnych miesiącach nasza obecność w Polsce będzie mocno zauważalna. Planujemy wspierać zarówno lokalnych, jak i globalnych licencjobiorców oraz fundacje pożytku publicznego — zapowiedziała Magdalena Biernat-Heikinnen, International Sales & Licensing Director z agencji Rights & Brands

QUIZ: kto śpiewał piosenki do kultowych polskich bajek?

Pytanie 1 z 10
Kto zaśpiewał piosenkę z kultowej bajki o Muminkach?
Muminki

Moomin Shop w Krakowie. Gdzie się znajduje i co w nim znajdziemy?

W asortymencie punktu znaleźć można artykuły codziennego użytku i wyposażenia domu — takie jak kubki emaliowane, naczynia typu take-away, fartuchy, garnki, odzież i akcesoria, artykuły szkolne, portfele, ręczniki, breloki, czy nawet produkty dla zwierząt domowych. Dostępne są również przedmioty z linii dedykowanych kolekcjonerom. Punkt zlokalizowany jest na 1. piętrze Galerii Kazimierz i jest czynny w godzinach funkcjonowania obiektu (od poniedziałku do soboty, w godzinach 10:00-21:00 oraz w niedziele handlowe w godzinach 10:00-20:00).

— Sięgając po przedmioty z naszego asortymentu, klienci wprowadzają postacie z doliny Muminków na stałe do swojej codzienności, co przynosi im nie tylko radość, ale i skłania do refleksji. Otwarcie punktu w Galerii Kazimierz jest dla nas kolejnym etapem we wprowadzaniu licencjonowanych produktów na polski rynek. Do tej pory dystrybuowaliśmy je poprzez prowadzony przez nas sklep internetowy Skandidom. Decyzja o rozpoczęciu sprzedaży stacjonarnie jest naszą odpowiedzią na potrzeby konsumentów oraz wynikiem obserwacji zachowań naszych klientów — powiedziała Małgorzata Piszczek, współwłaścicielka punktu sprzedaży.

Pierwszy w Polsce Moomin Shop otwarty w Krakowie! Tak wygląda sklep Muminków w Galerii Kazimierz: