Szczepionka - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Kraków: skutki uboczne u nauczycieli po podaniu szczepionki AstraZeneca. "Umierałam, taki ból"

2021-02-17 8:52

U krakowskich nauczycieli po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19 wystąpiły liczne skutki uboczne. W sieci pojawił się już raport w tej sprawie. "Miałam WSZYSTKIE skutki uboczne szczepionki. (...) Łącznie z temperaturą 40 stopni!!!", "Umierałam, taki ból" - czytamy w przeprowadzonej ankiecie.

Skutki uboczne po szczepionce AstraZeneca u Krakowskich nauczycieli

Szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 rozpoczęły się w piątek, 12 lutego. Zgodnie z zapowiedziami rządu, grono pedagogiczne otrzyma szczepionkę AstraZeneca. To trzeci preparat, który został dopuszczony w Unii Europejskiej. Polska zamówiła 16 mln dawek. Szczepionka AstraZeneca początkowo otrzymała rekomendację dla osób od 18 do 60 roku życia. Następnie tę granicę wydłużono do 65. r.ż. Ze względu na to, że szczepionka AstraZeneca nie jest przeznaczona dla seniorów, postanowiono zaszczepić nią nauczycieli. Otrzymają ją pracownicy przedszkoli i żłobków, nauczyciele klas I-III SP oraz szkół specjalnych.

Coraz częściej słyszy się jednak o skutkach ubocznych. Już wcześniej mówiono, że takie występują we Francji. Teraz pojawiły się głosy z Krakowa.

Tak wygląda zamarznięty Zalew Nowohucki

Nauczyciele z Krakowa ze skutkami ubocznymi po podaniu szczepionki AstraZeneca

Informację na temat skutków ubocznych u krakowskich nauczyciel po podaniu szczepionki AstraZeneca podał radny Łukasz Wantuch.

Ostrzeżenie przed możliwymi objawami ubocznymi szczepionek Astra Zeneca. Dzwoniła do mnie dzisiaj Pani Dyrektor jednej z placówek oświatowych (nigdy nie podaję żadnych danych osobowych jeżeli ktoś nie wyrazi wyraźniej zgody na upublicznienie). Opisała mi następującą sytuację: W sobotę cały personel jej placówki, 5 pań, był szczepiony Astra Zenecą. Panie są z różnych części Krakowa. Po upływie 12-18 h wystąpiły U WSZYSTKICH duże objawy uboczne- ból głowy, wymioty, temperatura, problemy ze snem. Nie były w stanie dziś stawić się do pracy - wszystkie z nich. Dzisiaj już objawy ustąpiły u wszystkich pań, jutro będą wszystkie w pracy. W ulotce jest informacja, że tego typu objawy mogą wystąpić u 10 proc. szczepionych, tutaj z nieznanych powodów wystąpiły u wszystkich. Jeżeli placówka jest mała, warto zabezpieczyć się przed tym i nie szczepić całego personelu w jednym dniu. Proszę o przesyłanie mi wszelkich informacji związanych z procesem szczepienia - czytamy w poście radnego.

Wantuch opublikował również ankietę, w której opisano skutki uboczne po podaniu szczepionki AstraZeneca. Relacje nauczycieli nie napawają optymizmem.

"Miałam WSZYSTKIE skutki uboczne szczepionki! Dreszcze, odczucie zimna, ból ręki, ból mięśni, ból stawów, ogólne osłabienie. Łącznie z temperatura 40'C!!!"

"Daliście nam szczepionkę GORSZEGO gatunku!!! 99% z moich znajomych, którzy zostali nią zaszczepieni czuła się FATALNIE! Wycofali AstraZeneca z Francji, a Wy szczepicie nią polskich nauczycieli"

"Umierałam....taki ból"

To tylko kilka komentarzy. Więcej opisów można znaleźć w raporcie na profilu Wantucha w mediach społecznościowych.

Specjaliści uspokajają jednak, że złe samopoczucie po podaniu szczepionki jest czymś normalnym. Przypomnijmy, że pacjentowi podane jest białko wirusowe. Organizm zaczyna się wtedy bronić. Objawy grypopodobne nie są więc niczym zaskakującym.

Sonda
Jak tylko będzie szczepionka skorzystasz z niej?