Targi Pracy i Przedsiębiorczości 2023

i

Autor: P.K.

ŻYCIE MIASTA

Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą" 2024 w Tauron Arenie Krakowie. To szansa dla tych, którzy szukają nowego zajęcia

2024-05-21 15:16

Urząd Pracy w Krakowie oraz Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie. Już 22 maja w Tauron Arenie odbędą się targi pracy i przedsiębiorczości "Majówka z pracą". Osoby, które obecnie poszukują nowego zajęcia lub ci, którzy chcieliby się przebranżowić, będą mieli idealną okazję do tego, aby poznać krakowski rynek pracy i podnieść swoje kompetencje.

Targi "Majówka z pracą" 2024 w Krakowie. Szansa dla poszukujących pracy

Rozpoczynasz swoją karierę zawodową po szkole? Rozglądasz się za nową pracą? Planujesz przekwalifikowanie się do innego zawodu? Rozważasz założenie własnej firmy? A może chcesz usprawnić własny biznes? Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa ma coś specjalnie dla tych, którzy chcą dokonać zmian w swoim życiu zawodowym. Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą" odbędą się już w środę, 22 maja w godz. od 9.00 do 16.00 w krakowskiej Tauron Arenie.

Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą" są niepowtarzalną okazją, by w jednym miejscu zebrać dziesiątki pracodawców, specjalistów z wielu instytucji oraz mentorów, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas zorganizowanych tematycznych wykładów związanych z rynkiem pracy – mówi Marek Cebulak, Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Targi pracy to jeden ze skuteczniejszych sposobów na znalezienie wymarzonego zatrudnienia, a dla pracodawców doskonała okazja do pozyskania najlepszych kandydatów oraz zaprezentowania potencjalnym pracownikom oferty firmy, możliwości rozwoju zawodowego, zakresu obowiązków na różnych stanowiskach, czy też gwarantowanych przez pracodawców benefitów. Uczestnictwo w targach będzie okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją panującą na krakowskim rynku pracy. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 wystawców oferujących zatrudnienie, a także podnoszenie kompetencji zawodowych.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

"Majówka z pracą" 2024 w Krakowie. Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Dodatkowo podczas Targów Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą” będą funkcjonować trzy strefy: wystawiennicza - pokaż się z najlepszej strony, warsztatową - podnieś swoje kompetencje i przedsiębiorczości - skorzystaj z wiedzy specjalistów. W pierwszej z nich będzie można uzyskać informacje na temat aktualnych potrzeb kadrowych lokalnych pracodawców, a także otrzymać możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm poszukujących nowych pracowników. Będzie można osobiście przedstawić swoje CV, porozmawiać o swoich umiejętnościach i doświadczeniu, a także zapoznać z kulturą organizacji w danej firmie. To świetna okazja do zrobienia dobrego wrażenia i wyróżnienia się na tle innych kandydatów. Nawet jeśli w danej chwili firma nie będzie potrzebowała pracownika na konkretne stanowisko, to być może w przyszłości skontaktuje się z osobami, które ją zainteresują. W strefie wystawienniczej będzie można także skonsultować swoje dokumenty aplikacyjne z profesjonalnym doradcą zawodowym, a także określić swoje słabe i mocne strony.

Prowadzisz firmę? Masz pomysł na biznes i chcesz dowiedzieć się, jak szybko zarejestrować działalność i jakie są możliwości jej dofinansowania? Zastanawiasz się, którą formę opodatkowania wybrać i na jakie ulgi możesz liczyć jako przedsiębiorca? A może planujesz zatrudnić cudzoziemca i nie wiesz jak zalegalizować jego pracę w Polsce? W strefie przedsiębiorczości znajdziesz odpowiedzi na powyższe pytania. Będziesz mieć też możliwość przeprowadzenia rozmów i konsultacji ze specjalistamim.in. z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Wydziału ds. CudzoziemcówMałopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Punktu Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miasta Krakowa

Wstęp do obu stref nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

W związku z ciągle zmieniającymi się trendami w procesie rekrutacji w strefie warsztatowej przygotowaliśmy dla Ciebie cykl konsultacji związanych z metodami poszukiwania pracy, radzenia sobie ze stresem, autoprezentacją, a także zarządzaniem sobą w czasie. A może prowadzisz własną firmę i gubisz się w przepisach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców? Koniecznie weź udział w spotkaniu, podczas którego pracownicy Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, a także specjaliści z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dostarczą Ci aktualnej wiedzy z zakresu legalizacji pobytu i pracy obcokrajowców w Polsce.W naszej ofercie nie zabranie również warsztatów związanych z koncepcjami przewodzenia zespołemczy prowadzenia kampanii w social mediach. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zaplanowanych warsztatów? Zapoznaj się z ich tematyką oraz szczegółowym harmonogramem. Pamiętaj, że część warsztatów obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Targi Pracy i Przedsiębiorczości Majówka z pracą 2024 w Krakowie

i

Autor: Materiały prasowe Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą" 2024 w Krakowie

Zaprzysiężenie prezydenta Aleksandra Miszalskiego i radnych IX kadencji w UMK:

20. Marsz Równości w Krakowie. Prezydent Aleksander Miszalski wziął udział w pochodzie