Korki

i

Autor: Freepik/zdjęcie poglądowe Korki

wiadomości

Kraków utonął w korkach. Poważne utrudnienia na północy miasta

2023-10-23 11:58

Północ Krakowa stoi w korkach. Przyczyną są zawężenia na ul. Młyńskiej i Lublańskiej oraz zmiany na rondzie Polsadu. Utrudnienia spowodowały, że że korki utworzyły się także na ul. Bora-Komorowskiego i Opolskiej. Opóźnienia w kursowaniu sięgają kilkudziesięciu minut.

Armagedon na ulicach Krakowa

21 października rozpoczęły się kolejne, tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na północy Krakowa. Do bardzo trudnej sytuacji w poniedziałkowy poranek doprowadziło: wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Młyńskiej z ul. Miechowity oraz ograniczony dojazd do ronda Polsadu, gdzie południowa część została wyłączona z użytku, a ruch samochodów odbywa się po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.   

Zakorkowana północ Krakowa! Gigantyczne opóźnienia

Kierowcy wybierający się do pracy lub odwożący dzieci do szkoły musieli stać w potężnych korkach. Doszło do tak trudnej sytuacji, że zazwyczaj w miarę przejezdne arterie, którymi dało się dojechać do Opolskiej i Bora-Komorowskiego również się poblokowały. Co więcej, z ul. Opolską łączy się także przebudowywana al. 29 Listopada, która od miesięcy stoi w korkach.

Utrudnienia spowodowane są budową tramwaju do Mistrzejowic. Niestety zła wiadomość jest taka, że kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość w tej okolicy, ponieważ data zakończenia prac remontowych nie jest znana.

Tu zginął syn Sylwii Peretti. Na bulwarze w Krakowie nie ma już śladu

Uniwersytety w Krakowie. Gdzie się mieszczą? Jak do nich dojechać? Zobacz galerię! 

Kraków: Prawda czy fałsz? Sprawdź się quizie!

Pytanie 1 z 10
Kraków ma oficjalnie tylko około 770 tysięcy mieszkańców