szczepienie

i

Autor: www.pixabay.com

Kraków: spory wzrost zaszczepionych osób na COVID-19. Szczepionkę przyjmują także turyści

2021-07-22 11:33

Kraków się szczepi. W trzy tygodnie liczba osób, która przyjęła szczepionkę na COVID-19 wzrosła o 10 proc. W sumie w stolicy Małopolski mamy już ponad 56 proc. w pełni zaszczepionych mieszkańców. Jak szacuje magistrat - to 439 tys. osób.

Kraków: wzrost zaszczepionych osób na COVID-19. Szczepionkę przyjmują także turyści

O ponad 10 proc. w ciągu trzech tygodni wzrosła liczba w pełni zaszczepionych krakowian. Ponad 56 proc. mieszkańców jest już po dwóch dawkach szczepionki – to 439 tys. osób – wynika z czwartkowych informacji magistratu. Jeśli chodzi o osoby zaszczepione jedną dawką, to już 61 proc. mieszkańców. W stosunku do stanu sprzed trzech tygodni to wzrost zaledwie o 2%.

Raport z Anteny 22.07 godz.10

Warto dodać, że w Krakowie zaszczepiło się także sporo turystów i osób spoza miasta, które tutaj pracują lub uczą się. W krakowskich punktach szczepień podano łącznie ponad milion szczepionek, w tym 600 tys. pacjentów to osoby spoza Krakowa, które otrzymały pierwszą dawkę - informuje Urząd Miasta Krakowa.

Szczepienia na COVID-19 w weekend w Krakowie. Gdzie można się zaszczepić?

Aby przyspieszyć szczepienia Kraków uruchomił wakacyjną akcję plenerową dla mieszkańców. 24 i 25 lipca krakowianie będą mogli zaszczepić się w Mobilnych Punktach Szczepień zlokalizowanych na Małym Rynku oraz w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?